13.5 C
Chicago
wtorek, 20 lutego, 2024

Prezentacja fimu pt.” Polski patriotyzm Artura Rubinsteina”

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

We wtorek  22 stycznia (wtorek) o godz. 6 pm  w Instytucie Piłsudskiego w Ameryce na Greenpoincie odbędzie się projekcja filmu dokumentalnego zatytułowanego “Polski patriotyzm Artura Rubinsteina”. Reżyserem i scenarzystą tego 30-minutowego filmu jest Wojciech Grochowalski.
Film traktuje o Arturze Rubinsteinie i o jego wielkim patriotyzmie. W filmie wykorzystano archiwalne wypowiedzi, zdjęcia i nagrania Artura Rubinsteina oraz fotografie Ewy Rubinstein, córki pianisty. Wypowiadają się w filmie Roman Jasiński, Jan J. Bistritzky, Zbigniew Brzeziński, a komentarz czyta Wojciech Gąssowski.
Artur Rubinstein (1887-1982)  wybitny artysta, pianista, chopinista, Polak pochodzenia żydowskiego, kochający Polskę i Polaków, promujący w świecie polską kulturę. Rubinstein wspierał Polskę i Polaków duchowo i materialne, pomagał polskim artystom, po II wojnie światowej przekazywał fundusze na odbudowę Warszawy i Zamku Królewskiego, podarował Polsce ogromnej wartości pamiątki (nuty, listy, paszport) po Fryderyku Chopinie; mówił o nim: mój rodak. Rubinstein był gorliwym obrońcą godności Polski.
Wstęp wolny.
Kontakt teL; 212 505-9077; e-mail: [email protected]

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520