Premiera książki “Gwiezdne Marzenia”

Premiera książki “Gwiezdne Marzenia”

Dziś odbyła się premiera książki “Gwiezdne Marzenia”. Publikacja, która powstała dzięki ludziom dobrej woli, ma rozweselić najmłodszych czytelników przebywających w szpitalach, hospicjach oraz domach dziecka. Patronat nad wydarzeniem objęło Polskie Radio.

Spełniło się moje gwiezdne marzenie – mówi inicjatorka akcji Monika Jędrzejewska-Wiergiles. “To jest fantastyczna sprawa, kiedy okazuje się, że to o czym kiedyś się pomyślało, teraz może się spełnić”.
“Gwiezdne Marzenia” to zbiór 20 bajek i 10 wierszy. Jedną z bajek, o robaczku który patrzył na gwiazdy, napisała Aneta Kozbuch. “Ta bajka mówi o tym, że siła przyjaźni może pokonać trudne chwile ” – opowiada autorka.

Podczas premiery jedną z bajek przeczytał Jacek Kawalec, który uważa, że “literatura budzi w dzieciach wrażliwość”. “Czytając książki to tak jakbyśmy dostali nowe życia” – wyjaśnia aktor.
Podczas wydarzenia nie mogło zabraknąć najmłodszych, którzy otrzymali książki z autografami gwiazd.
Po premierze książki trafią do podopiecznych domów dziecka, szpitali i hospicjów.

Książka “Gwiezdne Marzenia” będzie dostępna w sprzedaży od września na stronie internetowej Sofijka.pl. Dochód zostanie przeznaczony na inne akcje charytatywne organizowane przez fundację Się Pomaga.

IAR PRCOMMENTS

WORDPRESS: 0