HomeKultura

Premiera koncertowa płyty “Pawlik/Moniuszko – Polish Jazz”

Premiera koncertowa płyty “Pawlik/Moniuszko – Polish Jazz”

Utwory Moniuszki w jazzowej interpretacji tria Włodka Pawlika zabrzmią wieczorem w Muzycznym Studiu Polskiego Radia imienia Agnieszki Osieckiej. Będzie to koncertowa premiera płyty “Pawlik/Moniuszko – Polish Jazz”. Pianista i kompozytor Włodek Pawlik wziął na warsztat najsłynniejsze pieśni i arie twórcy polskiej opery narodowej. 

Artysta powiedział, że płyta pozwala spojrzeć na twórczość Moniuszki z innej strony. “Mam nadzieję, że słuchacze przekonają się, że jazz, Moniuszko i Pawlik to trzy elementy, które idealnie współgrają i wnoszą coś nowego do muzyki naszego wielkiego kompozytora” – dodał Włodek Pawlik.
Na płycie znalazły się takie dzieła Stanisława Moniuszki jak pieśni: „Prząśniczka”, „Znasz-li ten kraj”, „Matko już Cię nie ma” oraz aria Jontka „Szumią jodły na gór szczycie” z opery „Halka” czy motyw z kurantem z opery „Straszny dwór”.
To pierwszy album, na którym utwory Stanisława Moniuszki zostały przełożone na język jazzu.
Podczas koncertu, u boku Włodka Pawlika na scenie wystąpią: Paweł Pańta – kontrabas i Adam Zagórski – perkusja. Transmisja koncertu na antenie radiowej Trójki. Patronat medialny nad płytą “Pawlik/Moniuszko – Polish Jazz” objęło Polskie Radio.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Agata Woźniak/to/

COMMENTS