Premiera “Być jak Beata” w Szczecinie. Beata Kozidrak na scenie

Premiera “Być jak Beata” w Szczecinie. Beata Kozidrak na scenie

Długie owacje na stojąco zakończyły premierowy spektakl “Być jak Beata” w Teatrze Współczesnym. Gościem specjalnym była Beata Kozidrak, która zaśpiewała wspólnie z aktorami piosenkę na bis.

“Być jak Beata” to spektakl, który wyreżyserowała Magda Miklasz na podstawie tekstu Piotra Domalewskiego i Żelisława Żelisławskiego, inspirowany życiem i twórczością Beaty Kozidrak. Dlatego głównej bohaterski nie mogło zabraknąć na szczecińskiej premierze w Teatrze Współczesnym. Jako widz obejrzała cały spektakl. – Dawno się tak nie ubawiłam – skomentowała artystka tuz po spektaklu. – Tekst dramatu znałam wcześniej, ale nie wiedziałam, jak to będzie wyglądało na scenie. Aktorzy zagrali naprawdę świetnie. Najbardziej mnie zaskoczyły zupełnie nowe aranżacje moich piosenek. Niektórych na początku nie mogłam poznać.

 

Aranżacje to dzieło Tomasza Lewandowskiego, a interpretacje poszczególnych piosenek w wykonaniu szczecińskich aktorów bawiły widzów do łez i co chwilę wywoływały brawa. Maria Dąbrowska, Magdalena Wrani-Stachowska, Arkadiusz Buszko oraz Maciej Litkowski stworzyli przezabawne postaci, które wywołują zarówno uśmiech, ale i refleksję. – Te postaci to ludzie, którzy są wokół nas, których spotykamy na co dzień, którzy maja takie problemy, jak my, dlatego są nam bliscy – mówi Beata Kozidrak. Podczas spektaklu można było usłyszeć największe przeboje Bajmu: “Nie ma wody na pustyni”, Józek, nie daruje ci tej nocy”, “Co mi panie dasz” czy finałową “Białą armię”. Ten ostatni utwór na bis Beata Kozidrak zaśpiewała wspólnie z aktorami.

 

aipCOMMENTS

WORDPRESS: 0