-0.7 C
Chicago
czwartek, 25 lutego, 2021

Premier na zakończenie Polsko-Amerykańskiego Szczytu Gospodarczego: Polska gospodarka rośnie i umacnia się

Popularne

Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że polska gospodarka cały czas rośnie i umacnia się. Przemawiając na zakończenie Polsko-Amerykańskiego Szczytu Gospodarczego podkreślił, że wzrost gospodarczy jest stabilny, a rząd stara się w zrównoważony sposób rozwijać różne gałęzie gospodarki. Deficyt budżetowy i dług publiczny jest coraz mniejszy, wzrastają natomiast wpływy z podatków. Pomyślnie rozwija się przedsiębiorczość. Premier podkreślił, że wzrost gospodarki nie opiera się na polityce monetarnej.
Szef rządu oświadczył, że Polska jest bardzo silnym państwem Unii Europejskiej. Dodał, że polski rząd pracuje nad tak zwanym “miękkim Brexitem” i stara się utrzymać Wielką Brytanię jak najbliżej Unii Europejskiej. Zdaniem premiera po wyjściu Wielkiej Brytanii ze Wspólnoty Polska stanie się najbliższym sojusznikiem Stanów Zjednoczonych w Unii. Mateusz Morawiecki podkreślił, że Polska jest bardzo dobrym miejscem do inwestowania i wyraził przekonanie, że w najbliższych latach napłynie więcej inwestycji ze Stanów Zjednoczonych.
Premier Morawiecki powiedział, że rząd stara się utworzyć w Polsce centrum dostaw gazu ziemnego dla Europy Środkowej. Ma się do tego przyczynić import gazu ze Stanów Zjednoczonych. Premier podkreślił, że rząd stara się zrównoważyć dostawy gazu, sprowadzonego dotąd głównie z Rosji.

Informacyjna Agencja Radiowa(IAR)Siekaj/jj

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Ostatnio dodane