20 C
Chicago
środa, 24 lipca, 2024

Premier w TVP Info: Proponuję środowiskom oświatowym „okrągły stół”

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Premier Mateusz Morawiecki proponuje środowiskom oświatowym „okrągły stół”, aby wypracować- jak mówi- dobre rozwiązania. „Proponuję związkowcom „okrągły stół” zaraz po świętach, a teraz kieruję gorącą prośbę o zawieszenie strajku na czas egzaminów’- mówił w TVP Info premier. 

Mieliby do niego zasiąść pedagodzy, nauczyciele, rodzice i związkowcy. „Byłbym bardzo chętnie patronem takich obrad”- dodał premier.
Szef rządu zapewnił, że „egzaminy gimnazjalne się odbędą”. Zaapelował jednocześnie o to, by egzaminy, tak ważne dla młodzieży, odbyły się w spokoju. „Apeluję jutro o przystąpienie do egzaminów zgodnie z regułami prawa, żeby komisje egzaminacyjne stawiły się tam, gdzie trzeba”- mówił.
Premier podziękował emerytowanym nauczycielom i wszystkim tym pedagogom, którzy zgłosili się do komisji egzaminacyjnych.

Szef rządu mówił też, że budżet państwa nie pozwala na dalsze podwyżki dla nauczycieli w tym roku. „Podnieśliśmy w sumie o 15 procent w tym roku pensje nauczycieli. To dużo w stosunku do tego, co związkowcy pierwotnie oczekiwali”- mówił premier Mateusz Morawiecki w TVP Info. Dodał, że „postulaty ZNP są wielomiliardowe, a rząd odpowiada za stan finansów publicznych”. „Chcemy przeprowadzić nasze państwo przez stan spowolnienia koniunktury”- mówił premier.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)TVPInfo/dyd

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520