"> Premier w TVP Info: Proponuję środowiskom oświatowym “okrągły stół” – wiadomosci.com

Premier w TVP Info: Proponuję środowiskom oświatowym “okrągły stół”

Premier w TVP Info: Proponuję środowiskom oświatowym “okrągły stół”

Premier Mateusz Morawiecki proponuje środowiskom oświatowym “okrągły stół”, aby wypracować- jak mówi- dobre rozwiązania. “Proponuję związkowcom „okrągły stół” zaraz po świętach, a teraz kieruję gorącą prośbę o zawieszenie strajku na czas egzaminów’- mówił w TVP Info premier. 

Mieliby do niego zasiąść pedagodzy, nauczyciele, rodzice i związkowcy. “Byłbym bardzo chętnie patronem takich obrad”- dodał premier.
Szef rządu zapewnił, że “egzaminy gimnazjalne się odbędą”. Zaapelował jednocześnie o to, by egzaminy, tak ważne dla młodzieży, odbyły się w spokoju. “Apeluję jutro o przystąpienie do egzaminów zgodnie z regułami prawa, żeby komisje egzaminacyjne stawiły się tam, gdzie trzeba”- mówił.
Premier podziękował emerytowanym nauczycielom i wszystkim tym pedagogom, którzy zgłosili się do komisji egzaminacyjnych.

Szef rządu mówił też, że budżet państwa nie pozwala na dalsze podwyżki dla nauczycieli w tym roku. “Podnieśliśmy w sumie o 15 procent w tym roku pensje nauczycieli. To dużo w stosunku do tego, co związkowcy pierwotnie oczekiwali”- mówił premier Mateusz Morawiecki w TVP Info. Dodał, że “postulaty ZNP są wielomiliardowe, a rząd odpowiada za stan finansów publicznych”. “Chcemy przeprowadzić nasze państwo przez stan spowolnienia koniunktury”- mówił premier.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)TVPInfo/dydCOMMENTS

WORDPRESS: 0