Premier w Radomiu zapowiada inwestycje w służbę zdrowia, przemysł i rolnictwo

Premier w Radomiu zapowiada inwestycje w służbę zdrowia, przemysł i rolnictwo

Inwestycje w służbę zdrowia, przemysł i rolnictwo zapowiedział w Radomiu premier Mateusz Morawiecki. Zdaniem szefa rządu, to jedyny gwarant zrównoważonego rozwoju Polski. 
Ten zaś jest – jak mówił premier – celem działań rządu. Rozwój zrównoważony oznacza przeniesienie akcentu rozwój Polski lokalnej. Służy temu m.in. odtwarzanie zamykanych w poprzednich latach posterunków policji. Wg zapowiedzi premiera, na ziemi radomskiej w najbliższych 2 latach przywróconych zostanie co najmniej kilka kolejnych posterunków. W całym kraju odtworzonych zostanie łącznie między 200 a 250 komisariatów.
Szef rządu podkreślił także znaczenie rozwijania służby zdrowia we wszystkich regionach kraju. Celem jest zapewnienie każdemu dostępu do nieodległych większych ośrodków opieki medycznej.
Podczas spotkania z mieszkańcami Radomia premier skupił się na problemach i potrzebach południowego Mazowsza. Przypomniał, że przed wojną region był ważną częścią Centralnego Okręgu Przemysłowego. Mateusz Morawiecki zwrócił uwagę, że w przeszłości silny przemysłem Radom, wiele stracił wskutek reform z czasów III RP. Miasto – jak mówił premier – padło ofiarą mitu neoliberalnego. Mit ten głosił ideologię deindustrializacji, wg której przemysł ma się nie liczyć, gdyż ważniejsze są usługi. Skutkiem tego w Radomiu do 2011 roku bankrutowały wielkie zakłady zakłady – w tym Łucznik. Premier podkreślił, że niektóre były sprzedawane za sumę mniejszą niż wartość ich zasobów magazynowych. Dramatycznie skurczył się rynek pracy. W konsekwencji z miasta, bez którego – jak mówił premier – nie byłoby Solidarności, nastąpił odpływ ludzi.
Mateusz Morawiecki wyraził nadzieję, że w przyszłości Radom stanie się dobrym przykładem zrównoważonej zmiany.
Premier zapowiedział także odbudowę polskiej zbrojeniówki. 250-300 milionów złotych przeznaczonych zostanie na odbudowy pionkowskiego Pronitu, w którym produkowano proch. Pieniądze zainwestowano zostaną m.in. w nowoczesne technologie, w tym w linię do produkcji nitrocelulozy. Jak mówił premier Morawiecki, to zagwarantuje rozwój gospodarczy i poprawi sytuacje na rynku pracy.
Szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów Marek Suski zapewnia, że podjęto już działania, których celem jest wykup gruntów, sprzedanych przez syndyka firmy oraz odkupienie od samorządu, terenów, które są niezbędne do reaktywacji produkcji specjalnej.
Przed spotkaniem z mieszkańcami premier Mateusz Morawiecki złożył kwiaty przed pomnikiem Marii i Lecha Kaczyńskich.
Wizyta szefa rządu w Radomiu wpisuje się w cykl spotkań “Polska jest jedna”, podczas których przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości rozmawiają z mieszkańcami i wyborcami. Do końca lipca politycy odwiedzą blisko 700 miejscowości w całym kraju.

Informacyjna Agencja Radiowa(IAR)/zbiorcza/jl/kryCOMMENTS

WORDPRESS: 0