23.5 C
Chicago
niedziela, 16 czerwca, 2024

Premier Theresa May: Spotykamy się dzisiaj w odmienionym świecie…

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Brytyjska premier Theresa May wystąpiła z pierwszym wielkim przemówieniem politycznym. W wystąpieniu do biznesmenów w City zapewniała, że jest zwolenniczką przedsiębiorczości, globalizacji i liberalizmu, ale dodała, że nadszedł czas, by udostępnić ich zdobycze tym, którzy dotąd niewiele z nich mieli.

„Spotykamy się dzisiaj w odmienionym świecie…” – zaczęła Theresa May, „Zmiana wisi w powietrzu” – mówiła i dodała, że ta zmiana to Brexit, wybór Donalda Trumpa i narastający populizm – wynik rozczarowania milionów obywateli zamożnego Zachodu do liberalizmu i globalizacji, które przyniosły światu wiele korzyści, ale pozostawiły na uboczu szerokie rzesze zwykłych ludzi. Theresa May podkreśliła, że jeśli politycy chcą nadal bronić liberalizmu i globalizacji – a muszą – to trzeba też zareagować na te obawy.
Theresa May mówiła też o szansach, jakie otwiera przed krajem wystąpienie z Unii Europejskiej. Zapewniała, że Wielka Brytania dała innym wzór do naśladowania i że zrobi co się da, aby poza Unią jej kraj stał się najbardziej obiecującym miejscem dla biznesu. „Nie chodzi o wybór miedzy twardym, czy miękkim Brexitem” – zapewniała brytyjska premier, tylko o najlepsze rozwiązanie dla kraju.

Grzegorz Drymer, Londyn, Fot. Twitter.com

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520