HomePOLSKA

Premier otworzył niebo nad Polską

Premier otworzył niebo nad Polską

Dziś powraca możliwość realizowania lotów międzynarodowych w ramach Unii Europejskiej. Decyzję w tej sprawie ogłosił w zeszłym tygodniu premier Mateusz Morawiecki.

Niektórzy przewoźnicy już zapowiedzieli, że uruchomią regularne rejsy międzynarodowe w najszybszym możliwym terminie. 17 czerwca pasażerowie będą mogli skorzystać z usług linii Wizzair.
Wczoraj przywrócenie międzynarodowej siatki połączeń ogłosił Ryanair. Regularne operacje zostaną wznowione pierwszego lipca, choć już w ostatnim tygodniu czerwca pojawią się loty na niektórych trasach.

Decyzji nie podjęły jeszcze Polskie Linie Lotnicze LOT. Podczas zeszłotygodniowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki mówił, że narodowy przewoźnik będzie potrzebować czasu, na przygotowanie siatki połączeń i systemu rezerwacyjnego. Z informacji przekazywanych przez samego przewoźnika wynika, że decyzja w tej sprawie zostanie ogłoszona w tym tygodniu, a loty mogą zostać wznowione jeszcze w czerwcu.

Powrót na polskie lotniska ogłosiły także takie linie, jak Emirates, KLM, Air France, czy Lufthansa.
Na razie podróże lotnicze będą możliwe tylko po krajach Unii Europejskiej. Od wczoraj swobodnie można wjechać między innymi do Chorwacji, Francji, Niemiec, Belgii czy Grecji. Dziś granice otworzy Austria.

W tej chwili nie wiadomo, kiedy pojawi się możliwość wznowienia regularnych lotów dalekiego zasięgu. Kilkanaście dni temu wiceminister infrastruktury Marcin Horała powiedział, że będzie to ostatni etap odmrażania połączeń lotniczych.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/#Pszoniak/w kry

COMMENTS