Premier obiecuje kilkadziesiąt tysięcy mieszkań w przyszłym roku. Jak rząd obiecuje to… obiecuje

Premier obiecuje kilkadziesiąt tysięcy mieszkań w przyszłym roku. Jak rząd obiecuje to… obiecuje

Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że w przyszłym roku będzie w budowie kilkadziesiąt tysięcy mieszkań z programu Mieszkanie Plus. Będzie to może nawet do stu tysięcy mieszkań – dodał premier podczas spotkania z mieszkańcami Kielc.

Szef rządu podkreślił, że w ten sposób bardzo zwiększy się pula lokali oddawanych do użytku. “Porównując to do rocznej puli mieszkań, oddawanej na rynku w całej Polsce, to jest około 150 tysięcy, mówimy o zwiększeniu tej puli co najmniej o 50 procent” – powiedział premier.
Mateusz Morawiecki nie zgodził się z doniesieniami medialnymi, według których z obniżenia podatku CIT z 15 do 9 procent skorzysta tylko 10 procent firm. Powiedział, że w Polsce 460 tysięcy firm rozlicza się podatkiem CIT, a z jego obniżki skorzysta 430 tysięcy, a więc ponad 90 procent.
Premier oświadczył, że cztery filary polityki rządu to godna praca, godna płaca, mieszkanie i rodzina. Dodał, że program Rodzina 500 Plus ma sprawić, by polska rodzina była silna przez kilkadziesiąt następnych lat.

Informacyjna Agencja Radowa(IAR)Siekaj/to/COMMENTS

WORDPRESS: 0