20.4 C
Chicago
sobota, 25 maja, 2024

Premier o zakupie myśliwców F-35: Rzeczpospolita wkracza dziś w nową epokę uzbrojenia

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że Rzeczpospolita wkracza dziś w nową epokę uzbrojenia polskiej armii. W dęblińskiej Szkole Orląt minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak podpisał umowę na zakup 32 myśliwców F-35.

Szef polskiego rządu podkreślał, że dziś polska armia rozwija się najszybciej w historii III Rzeczpospolitej. „Mamy ogromną determinację przeznaczania coraz większej puli środków na uzbrojenie naszej armii i jej integrację z sojuszniczymi armiami członków NATO” – mówił premier Morawiecki. Jak podkreślił Mateusz Morawiecki, to najlepsza gwarancja bezpieczeństwa dla Polski. „Najlepsza gwarancja, że niedobra dla Polski historia ostatnich 300 lat odejdzie w niepamięć” – dodał premier.

Mateusz Morawiecki wyraził nadzieję, że te nowoczesne samoloty pozwolą polskiej armii zapewnić bezpieczeństwo i pokój w Europie Środkowowschodniej. Zdaniem szefa rządu zakup myśliwców F-35 pozwoli oddalić od Polski zagrożenie rosyjskiej dominacji. „Oprócz F-16, na naszym wyposażeniu pojawią się wkrótce znakomite myśliwce F-35. To spowoduje, że cień rosyjskiej dominacji nad naszą częścią Europy, którego pozbyliśmy się trzydzieści lat temu, będzie odsuwał się coraz dalej od granic Polski” – mówił premier.

Przeznaczeniem myśliwców będzie rozpoznanie. Są one zdolne do działań daleko na tyłach wroga i praktycznie niewykrywalne dla radarów. Umowa ze Stanami Zjednoczonymi przewiduje zakup samolotów i pakietu szkolno-logistycznego. Wartość kontraktu to ponad 4,5 miliarda dolarów.

IAR/mk/kj

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520