HomePOLSKA

Premier na konwencji w Białymstoku: Ponadplanowy przyrost VAT

Premier na konwencji w Białymstoku: Ponadplanowy przyrost VAT

Premier Mateusz Morawiecki poinformował na konwencji regionalnej PiS w Białymstoku, że w drugim półroczu wpływy z podatku VAT do budżetu wyniosą o 5 miliardów złotych więcej, a w samym wrześniu będzie to 15 miliardów. W jego ocenie jest to “ponadplanowy przyrost” ze względu na pewne narzędzia, które – jak mówił – w ostatnich miesiącach wdrożyła partia rządząca.

Premier Morawiecki podkreślił, że “wzrost gospodarczy idzie w dobrym kierunku”, a pieniądze – jak przekonywał – zostały odebrane “mafiom, gangsterom i przestępcom podatkowym”. Stwierdził też, że to “dobra wiadomość dla wszystkich rodaków”. “Ona potwierdza, że będziemy mieli pieniądze nie tylko na te wszystkie programy (…), również na nowe programy”. Wśród nich wymienił między innymi rozwojowe, infrastrukturalne i te dedykowane seniorom.
Wcześniej podczas wystąpienia na konwencji prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński mówił między innymi o programie 500 plus, bezpłatnych lekach dla osób powyżej 75 lat i zwiększeniu środków na służbę zdrowia.
Z szacunków Ministerstwa Finansów i PWC wynika, że w latach 2007-2015 z tytułu nieszczelnego poboru VAT budżet stracił co najmniej 262 miliardy złotych.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Agnieszka Jasik/kano

COMMENTS