HomePOLSKA

Premier Morawiecki zapowiedział przed defiladą z okazji Święta Wojska Polskiego w Katowicach dalsze unowocześnianie polskiej armii

Premier Morawiecki zapowiedział przed defiladą z okazji Święta Wojska Polskiego w Katowicach dalsze unowocześnianie polskiej armii

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział przed defiladą z okazji Święta Wojska Polskiego w Katowicach dalsze unowocześnianie polskiej armii.

Mateusz Morawiecki przypomniał waleczność rodaków, którzy 100 lat temu obronili Europę przed wojskami komunistycznymi. Jak dodał premier, dzięki temu dziś możemy cieszyć się wolnością.
Premier mówił też o modernizacji polskiej armii: “Chcę obiecać jako premier, że będziemy robili wszystko, żeby armia polska była doskonale uzbrojona, żeby proces modernizacji postępował jak najszybciej. Bo wiemy doskonale, że dzisiejszy wróg czasami nie staje z otwartą przyłbicą. Czasami są to zagrożenia hybrydowe. Zagrożenia w cyberprzestrzeni. dlatego modernizacja polskiej armii obejmie również te dziedziny, które polegają na najnowocześniejszym uzbrojeniu i walce z cyberprzestępczością”, dodał premier.
Premier wyraził też wdzięczność dla wojska, które dziś pomaga obywatelom: “Chcę też podziękować żołnierzom, służbom, które brały udział w tym roku w eliminowaniu skutków katastrof. To wasza służba przy powodzi bardzo pomogła ludności w bardzo wielu miejscach, szczególności województwa małopolskiego, podkarpackiego i lubelskiego.
W trakcie defilady “Wierni Polsce” przez centrum Katowic przejdzie i przejedzie ponad dwa i pół tysiąca żołnierzy ze wszystkich rodzajów sił zbrojnych.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/ Martyna Szymczakowska/kjCOMMENTS