21.7 C
Chicago
piątek, 14 czerwca, 2024

Premier Morawiecki weźmie udział w Chicago w premierze filmu „Poland: The Royal Tour”

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Premier Mateusz Morawiecki rozpoczyna dwudniową wizytę w Stanach Zjednoczonych. Szef rządu w Chicago weźmie udział w pokazie filmu „Poland: The Royal Tour”.

Pierwszym punktem wizytz premiera w Chicago będzie spotkanie z dziennikarzami. Konferencja prasowa odbędzie się w Konsulacie Generalnym RP. Po niej Mateusz Morawiecki ma uczestniczyć w Okrągłym Stole z udziałem amerykańskich biznesmenów. Organizatorem tego wydarzenia jest think tank – The Chicago Council on Global Affairs. Premier ma też złożyć wieniec przed pomnikiem generała Tadeusza Kościuszki. Stoi on w centrum miasta, przy Solidarity Drive.
Głównym punktem wizyty będzie pokaz filmu znanego amerykańskiego dziennikarza Petera Greenberga. Projekcja obrazu „Poland: The Royal Tour” odbędzie się w prestiżowej Lyric Opera. Premier Mateusz Morawiecki wystąpił w filmie w roli przewodnika, który opowiada autorowi między innymi o historii, kulturze i różnych zakątkach Polski.

Światowa premiera produkcji odbyła się w poniedziałek w Los Angeles z udziałem między innymi ministra kultury, wicepremiera Piotra Glińskiego. Film od 22 kwietnia ma być pokazywany w sieci telewizji publicznej PBS.
Wieczorem czasu lokalnego premier Mateusz Morawiecki odleci do Nowego Jorku, gdzie jutro ma między innymi udzielić wywiadów głównymamerykańskim mediom, wystąpić podczas spotkania na Uniwersytecie Nowojorskim oraz uczestniczyć w kolejnym pokazie filmu Petera Greenberga.

IAR/Piotr Orłowski/ Chicago-dw

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520