HomeSport

Premier Morawiecki w Wielkopolsce: 20 mln zł dla Lecha Poznań

Premier Morawiecki w Wielkopolsce: 20 mln zł dla Lecha Poznań

Premier Mateusz Morawiecki odwiedza we wtorek Wielkopolskę. Rano premier odwiedził miejscowości położone na północ od Poznania. Z kolei potem ma zaplanowaną wizytę bardziej na południu regionu. Podczas wizyty Mateusz Morawiecki poinformował m.in., że ministerstwo sportu przekaże Lechowi Poznań 20 mln zł na budowę nowoczesnego Centrum Badawczo-Rozwojowego Akademii Piłkarskiej Lecha Poznań.

Wizyta Mateusza Morawieckiego w Wielkopolsce jest zaplanowana na cały dzień. Już przed godziną 9 rano premier dotarł do Starostwa Powiatowego w Obornikach, gdzie spotkał się z miejscowymi samorządowcami. Spotkanie miało charakter zamknięty, więc zarówno przeciwnicy, jak i zwolennicy czekali na przedstawiciela rządu przed budynkiem starostwa.

 

Morawiecki wręczał poszczególnym samorządowcom promesy, czyli obietnice dofinansowania na dowolny cel w gminie lub powiecie. Już podczas przemówienia jeden z przeciwników krzyczał przez drzwi “kłamca!”. Następnie Mateusz Morawiecki pojechał do Chodzieży, gdzie około godziny 10 miał otwarte spotkanie z mieszkańcami.

 

Po nim premier udał się do Wronek, gdzie odwiedził tamtejszą Akademię Piłkarską Lecha Poznań. Wtedy też poinformowano, że ministerstwo sportu przekaże 20 mln zł dofinansowania na budowę nowoczesnego Centrum Badawczo-Rozwojowego Akademii Piłkarskiej Lecha Poznań.

 

Z kolei o godzinie 12 premier ma spotkać się z mieszkańcami Nowego Tomyśla. Potem, około 14 spotka się z samorządowcami w Grodzisku Wielkopolskiej. Po południu Mateusz Morawiecki ma zawitać do Gostynia i spotkać się z tamtejszymi samorządowcami, zaś około 18.30 ma dotrzeć do Środy Wielkopolskiej.

 

AIP

COMMENTS