Premier Morawiecki: Robione jest wszystko, aby uratować 5 górników uwięzionych pod ziemią

Premier Morawiecki: Robione jest wszystko, aby uratować 5 górników uwięzionych pod ziemią

Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że robione jest wszystko, aby uratować 5 górników uwięzionych pod ziemią po wstrząsie w kopalni w Jastrzębiu-Zdroju. Szef rządu przyjechał do kopalni.

Pod ziemią pracuje 12 ekip, na każdą składa się 7 ratowników. W krótkim oświadczeniu Mateusz Morawiecki podkreślał, że zaangażowanie pracujących pod ziemią jest ogromne. Dodał, że do akcji skierowano najnowocześniejszy sprzęt. Pod ziemią działają wentylatory doprowadzające powietrze. Prace toczą się na dwóch równolegle biegnących podziemnych chodnikach. Po drodze jest kilka rumowisk. Jeszcze nie wiadomo, jak trudne do sforsowania są zwały – informował premier.
Do wstrząsu w kopalni Zofiówka doszło około godziny 11. Odczuwalny był w wielu miejscowościach. Z miejsca wstrząsu ewakuowało się wcześniej czterech górników, dwóch uratowano po kilku godzinach. Uratowani są przytomni, wyszli o swoich siłach – jeden ma kontuzjowany bark. Są w dobrej formie poinformował prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej Daniel Ozon. Trwają poszukiwania kolejnych pięciu górników, którzy są pod ziemią.

IAR/TVP Info/vey/łp

COMMENTS

WORDPRESS: 0