16.8 C
Chicago
czwartek, 30 maja, 2024

Premier Morawiecki proponuje zawiązanie koalicji państw, które podejmą wspólną walkę z oszustwami VAT

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

W gościnnym artykule w dzisiejszym niemieckim „Frankfurter Allgemeine Zeitung” Mateusz Morawiecki zaapelował do unijnych władz, aby wzięły przykład z Polski i zaczęły skutecznie walczyć z wyłudzeniami vatowskimi. Premier Morawiecki proponuje zawiązanie koalicji państw, które podejmą wspólną walkę z oszustwami VAT.

Rzecznik prasowy polskiej Ambasady w Berlinie Dariusz Pawłoś powiedział Polskiemu Radiu, że propozycje premiera spotkały się w Niemczech z dużym zainteresowaniem. „Mogę potwierdzić, że apel pana premiera Morawieckiego o stworzenie w Unii Europejskiej koalicji chętnych do walki z mafiami VAT-owskimi padł w Niemczech na szczególnie podatny grunt” – podkreślił rzecznik. Jak nas poinformował, polskimi propozycjami zainteresowały się nie tylko niemieckie media, ale także niemieccy ekonomiści oraz eksperci zajmujący się kwestiami podatkowymi. „Wydział ekonomiczny polskiej Ambasady w Berlinie informuje zainteresowanych specjalistów i przekazuje niezbędne szczegóły tej inicjatywy” – dodał Dariusz Pawłoś.
Mateusz Morawiecki twierdzi w niemieckim artykule, że do sukcesu Polski w walce z „mafiami vatowskimi” przyczyniło się skuteczne wykorzystanie narzędzi informacyjnych, nowoczesne prawodawstwo, efektywna administracja i współpraca z poszczególnymi firmami.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Waldemar Maszewski/Berlin/em/sk

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520