HomePILNE

Premier Morawiecki powołał członków kierownictwa swojej kancelarii

Premier Morawiecki powołał członków kierownictwa swojej kancelarii

Mateusz Morawiecki powołał członków kierownictwa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Jej szefem pozostanie Michał Dworczyk. Funkcję rzecznika rządu nadal będzie pełnił Piotr Müller, który będzie także sekretarzem stanu w KPRM.

Zmiana zaszła na stanowisku przewodniczącego Gabinetu Politycznego Premiera. Marka Suskiego zastąpił Krzysztof Kubów. Z kolei Komitetem Stałym Rady Ministrów pokieruje Łukasz Schreiber. W poprzedniej kadencji funkcję tę pełnił Jacek Sasin – obecnie minister aktywów państwowych. W KPRM pozostaje, w randze sekretarza stanu, Paweł Szrot.

Premier Mateusz Morawiecki po wręczeniu nominacji podziękował pracownikom Kancelarii. “Praca, jaką wykonujecie jest niezwykle ważna. Wiem, że czasami przypomina maraton, czasami sprint, czasami sprint w trakcie maratonu, ale myślę, że daje ona jednocześnie bardzo dużo satysfakcji, ponieważ jesteśmy w miejscu, gdzie możemy usprawnić działania aparatu całego państwa polskiego, a to jest niebagatelna sprawa” – powiedział szef rządu.

Mateusz Morawiecki dodał, że na barkach rządu i Kancelarii Premiera spoczywa ogromne zobowiązanie. Powiedział także, że celem jego gabinetu będzie wysoka jakość usług publicznych. “W drugiej kadencji kładziemy duży nacisk na jakość usług publicznych, na to, żeby dla obywateli Rzeczypospolitej Polskiej państwo kojarzyło się z pomocną instytucją z pomocną organizacją, żeby państwo było po prostu przyjaznym państwem” – podkreślił.

Tuż po uroczystości powołania członków kierownictwa KPRM rozpoczęło się posiedzenie rządu. Gabinet Mateusza Morawieckiego zajmuje się między innymi projektem ustawy wprowadzającym tzw. mały ZUS Plus oraz projektem uchwały w sprawie kandydatury Polski do prezydencji w Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie w 2022 roku. Kandydaturę naszego kraju zapowiedział niedawno szef MSZ Jacek Czaputowicz.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Wj/to/

COMMENTS