"> Premier Morawiecki: Obiecujemy młodym wakacje podatkowe – wiadomosci.com

Premier Morawiecki: Obiecujemy młodym wakacje podatkowe

Premier Morawiecki: Obiecujemy młodym wakacje podatkowe

Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że zerowy PIT dla osób do 26. roku życia ma służyć zatrzymaniu młodych ludzi w kraju. Szef rządu ruszył w pierwszy kampanijny objazd po Polsce na pokładzie tzw. PiS-busa. 


W Sochaczewie na Mazowszu Mateusz Morawiecki mówił, że obowiązująca od 1 sierpnia zerowa stawka PIT dla młodych to wdrożenie “wakacji podatkowych”, które – jak dodawał – mają trwać do 26. roku życia. “Tym rozwiązaniem zainteresował się cały świat” – przekonywał premier. Jak tłumaczył, w tej sprawie z prośbą o wywiad zwróciła się do niego amerykańska telewizja CNN. “Chcemy osiągnąć bardzo dużo, chcemy przede wszystkim, żeby młodzi ludzie zostawali w kraju” – deklarował Mateusz Morawiecki. 
Premier przekonywał, że młodzi to nie tylko przyszłość, ale i teraźniejszość narodu. “Chcemy, by młodzi ludzie mieli lżej dzisiaj, żeby na ich barkach nie było takiego opodatkowania jak do tej pory” – dodawał Mateusz Morawiecki. Jak przypomniał, przez 15 lat z Polski wyemigrowało 1,5 miliona osób, głównie młodych. 
“Prawdziwy raj podatkowy to powinien być taki, którego namiastkę pokazujemy poprzez ten projekt. Ludzie, którzy zaczynają życie zawodowe, nabierają doświadczenia, właśnie oni powinni płacić najmniejsze podatki a najlepiej właśnie zerowe, jak zerowy PIT dla młodych do 26. roku życia. A ci, którzy zarabiają więcej, dużo więcej albo bardzo dużo, powinni płacić dużo wyższe podatki” – powiedział szef rządu. 
Przepisy wprowadzające zerowy PIT dla osób do 26. roku życia to jeden z elementów tzw. nowej piątki PiS. Podatku nie będzie musiało płacić ponad 2 miliony osób zatrudnionych na umowę o pracę lub umowę – zlecenie. 
Aby od razu skorzystać z ulgi, należy złożyć u pracodawcy pisemne oświadczenie. Należy w nim napisać, że nie ukończyło się 26. roku życia i osiąga się przychody mieszczące się w pierwszym progu podatkowym, czyli nie wyższe niż 85 tysięcy 528 złotych rocznie. Jednak w tym roku limit zwolnienia będzie wynosił 35 tysięcy 636 złotych i 67 groszy, ponieważ zwolnienie będzie obowiązywać przez 5 miesięcy.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/ #Karol Darmoros, Sochaczew/Rita/gajCOMMENTS

WORDPRESS: 0