HomePOLSKA

Premier Morawiecki nie wyklucza ponownego zamknięcia sklepów. “Będą zamykane te sklepy i galerie, które nie przestrzegają zasad”

Premier Morawiecki nie wyklucza ponownego zamknięcia sklepów. “Będą zamykane te sklepy i galerie, które nie przestrzegają zasad”

– Jeżeli rzeczywiście nie są przestrzegane zasady z rozporządzenia, jeżeli jest więcej klientów niż 1 klient na 15 metrów kwadratowych, będą zamykane te sklepy, będą zamykane też galerie lub te sklepy, które nie będą przestrzegały tych zasad – tłumaczył podczas Q&A premier Mateusz Morawiecki.

Premier Mateusz Morawiecki podczas środowego Q&A; został zapytany o tłumy w galeriach handlowych oraz obostrzenia co do liczby gości podczas Świat Bożego Narodzenia. – Zdecydowanie apelujemy- święta w gronie własnej rodziny- odpowiedział premier. – Jak najmniejszy krąg osób- dodał.

 

– W galeriach kontrolujemy i będziemy wyciągać wnioski z tego, jeżeli rzeczywiście nie są przestrzegane zasady z rozporządzenia, jeżeli jest więcej klientów niż 1 klient na 15 metrów kwadratowych, będą zamykane te sklepy, będą zamykane też galerie lub te sklepy, które nie będą przestrzegały tych zasad – tłumaczył Morawiecki. – Pamiętajmy o tym, że przestrzegając tych zasad, chronimy nie tylko siebie, chronimy także innych – dodał premier.

 

Premier Morawiecki zapytany o to jak będzie wygląda sylwester w tym roku przyznał, że “Polacy tęsknią do zabawy, do ferii, do normalności, do radości wyrażanej w szerszym gronie przyjaciół- Jednak ten rok nie jest rokiem normalnym. Rok 2020 jest rokiem załamań, zaskoczeń u źródeł których stoi COVID 19- powiedział szef rządu.

 

– Poczekajmy, ograniczmy kontakty społeczne, przestrzegajmy przepisów po to żeby nie doszło do ponownego, gwałtownego przyrostu zakażeń. To są zalecenia specjalistów- dodał.

 

aip

COMMENTS