HomeMazowieckie

Premier Morawiecki: Jeżeli prezydent Warszawy przekaże stadion “Skry”, to państwo jest gotowe wykonać remont obiektu

Premier Morawiecki: Jeżeli prezydent Warszawy przekaże stadion “Skry”, to państwo jest gotowe wykonać remont obiektu

Jeżeli prezydent Warszawy przekaże stadion “Skry”, to państwo jest gotowe wykonać remont obiektu – zadeklarował premier Mateusz Morawiecki. Podczas konferencji prasowej premier zaznaczał, że w tym miejscu trenowało wielu znanych polskich sportowców, a mimo obietnic Rafała Trzaskowskiego, do modernizacji nie doszło.

“Ten stadion, stadion-widmo, to kolejny symbol nieudolności Rafała Trzaskowskiego, kolejny symbol niespełnionych obietnic, bo taka obietnica gruntownego remontu stadionu padła” – zaznaczył.
Mateusz Morawiecki poprosił prezydenta Warszawy o przekazanie stadionu “Skry”, który za rok będzie przeżywał jubileusz stulecia.

“Na to stulecie chcemy wykonać remont za pana Rafała Trzaskowskiego i wykonamy go, jeżeli tylko miasto stołeczne przekaże ten piękny stadion z tradycjami, który był dumą polskich sportowców i może być ich dumą w przyszłości” – dodał.

W konferencji uczestniczyli też lekkoatleci Martyna Dąbrowska i Patryk Adamczyk, którzy mówili, że do realizacji treningów potrzebne są obiekty, a remont stadionu “Skry” byłby bardzo potrzebny.

Stadion RKS “Skra” to piłkarsko-lekkoatletyczny obiekt w warszawskiej dzielnicy Ochota. Ze względu na zły stan techniczny w październiku 2019 Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał decyzję nakładającą na RKS Skra obowiązek zamknięcia całej nieruchomości.

IAR/#Zielenkiewicz/i jf/w zr

COMMENTS