HomeŚwiatPILNE

Premier Morawiecki do japońskich inwestorów: Polska ma jedne z najlepszych warunków inwestycyjnych na świecie

Premier Morawiecki do japońskich inwestorów: Polska ma jedne z najlepszych warunków inwestycyjnych na świecie

Polska ma jedne z najlepszych warunków inwestycyjnych na świecie – przekonywał podczas spotkania z japońskimi inwestorami premier Mateusz Morawiecki. Trwa drugi dzień oficjalnej wizyty szefa polskiego rządu w Tokio. Rozpoczęły go seminaria poświęcone polsko-japońskiej współpracy gospodarczej. Firma Toshiba Carrier Corporation (TCC) ogłosiła otworzenie w tym roku w Gnieźnie pierwszego europejskiego zakładu produkcyjno-dystrybucyjnego. Inwestycja ma przekroczyć 100 mln zł.

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z przedstawicielami japońskich firm, które już teraz są obecne w naszym kraju. „Stworzyliśmy warunki dla inwestorów, które przez ekspertów chociażby z Global Investment Index czy Ernst & Young określane są jako jedne z najlepszych na świecie. Japonię i japońskie firmy traktujemy jako znakomitego partnera do tej drogi szybkiego rozwoju wysokich technologii w Polsce” – mówił premier.

Prezes japońskiego koncernu Toshiba Carrier Toru Kubo który zainwestował w naszym kraju zwrócił uwagę na dobry klimat inwestycyjny w Polsce. „ Korzystając z systemu zachęt inwestycyjnych rozpoczynamy naszą działalność w Polsce. Chciałem podziękować za wsparcie Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu” – mówił.
Przy okazji wizyty premiera Polski w Japonii PAIH zorganizował seminaria gospodarcze poświęcone inwestycjom bezpośrednim, energetyce i współpracy infrastrukturalnej.

Informacyjna Agencja radiowa (IAR) Tomasz Sajewicz / Tokio / kry

COMMENTS