HomeUncategorized

Premier Mateusz Morawiecki przybywa z wizytą do USA

Premier Mateusz Morawiecki przybywa z wizytą do USA

CHICAGO: (in. wł.) W dniach 16-17 kwietnia br., premier Mateusz Morawiecki będzie przebywał z wizytą w Chicago i Nowym Jorku. Premier Mateusz Morawiecki przylatuje najpierw 16 kwietnia do Wietrznego Miasta, aby wziąć udział w światowej premierze filmu “Poland: The Royal Tour”.

Szef polskiego rządu będzie gościem specjalnego pokazu, który odbędzie się w Lyric Opera House we wtorek wieczorem. Obowiązują imienne zaproszenia na pokaz filmu. Premier spotka się w czasie promocji z przedstawicielami Polonii oraz amerykańskich środowisk.

Film będzie potem transmitownay w stacjach amerykańskiej telewizji publicznej (PBS) od 22 kwietnia.

Producent, Peter Greenberg jest znanym amerykańskim dziennikarzem i producentem telewizyjnym podróżującym po całym świecie.

Polski premier spotka się także z przedstawicielami amerykańskich środowisk opiniotwóczych z The Chicago Council on Global Affairs. Złoży także wieniec przed pomnikiem Tadeusza Kościuszki.

Kolejnym etapem wizyty Premiera RP będzie wizyta w Nowym Jorku 17 kwietnia, gdzie będzie również uczestniczył w nowojorskim pokazie filmu “Splendor of Poland”.

@ Tekst i zdjęcie: Andrzej Mikołajczyk

Zdjęcie archiwalne z wizyty Premiera Mateusza Morawieckiego w Chicago w 2017 r.  Pełnił wówczas funkcję Wiceprezesa Rady Ministrów.

COMMENTS