12.9 C
piątek, 19 kwietnia, 2024

Premier League: pierwsze zwycięstwo drużyny Klicha. Polak ponownie wpisał się na listę strzelców!

Mateusz Klich zdobył bramkę dla Leeds United w wygranym 4:3 (2:1) meczu 2. kolejki angielskiej Premier League z Fulham. Pomocnik piłkarskiej reprezentacji Polski wpisał się na listę strzelców w 41. minucie, wykorzystując rzut karny po faulu na Patricku Bamfordzie.

Dla Klicha to 2. ligowe trafienie w tym sezonie. Pięć minut po zmianie stron 30-latek zanotował asystę przy golu Bamforda. Polak rozegrał całe spotkanie, a na ławce rezerwowych znalazł się Mateusz Bogusz.

Pozostałe dwie bramki dla „Pawi” zdobył Portugalczyk Helder Costa (5′, 57′). Dwa gole dla Fulham strzelił Serb Aleksandar Mitrović (34′ – karny, 67′), a jedno trafienie dołożył Bobby Reid (62′).

We wcześniej zakończonym meczu Everton zwyciężył West Bromwich Albion 5:2 (2:1). O 18.30 Manchester United podejmie Crystal Palace, a o 21.00 Arsenal zagra z West Hamem.