9.4 C
czwartek, 18 kwietnia, 2024

Premier League: bramka Mateusza Klicha! Bednarek zmieniony w przerwie

Mateusz Klich zdobył bramkę dla Leeds United w przegranym 3:4 (2:3) wyjazdowym meczu 1. kolejki angielskiej ekstraklasy piłkarskiej z Liverpoolem. Pomocnik reprezentacji Polski wpisał się na listę strzelców w 66. minucie. To jego pierwsze trafienie w tym sezonie w rozgrywkach Premier League. 30-letni pomocnik zszedł z boiska w 81. minucie.

Oprócz Klicha, gole dla zespołu argentyńskiego trenera Marcelo Bielsy strzelili Jack Harrison (12′) i Patrick Bamford (30′). Trzy bramki dla mistrzów Anglii zdobył Egipcjanin Mohamed Salah (4′ – karny, 33′, 88′ – karny), a jedno trafienie dołożył Holender Virgil van Dijk (20′).

Od porażki rozpoczęło nowy sezon Southampton. Zespół austriackiego szkoleniowca Ralpha Hasenhüttla uległ na wyjeździe Crystal Palace 0:1 (0:1) po golu Iworyjczyka Wilfrieda Zahy (13′). W podstawowym składzie „Świętych” wyszedł Jan Bednarek. Polski obrońca został jednak zmieniony w przerwie meczu.

W innym zakończonym jak dotąd spotkaniu Fulham uległo Arsenalowi 0:3 (0:1). O 21.00 West Ham United z Łukaszem Fabiańskim w bramce podejmie Newcastle United.