12.9 C
Chicago
czwartek, 22 lutego, 2024

Premier Czech : Rodziny polskich górników, którzy zginęli w kopalni w Karwinie, otrzymają pomoc

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Premier Czech Andrej Babisz zapowiedział, że rodziny polskich górników, którzy zginęli w kopalni w Karwinie, otrzymają pomoc ze strony jego państwa. W wyniku wybuchu metanu w kopalni zginęło 13 górników – 12 Polaków i jeden Czech, rannych zostało 10 osób. Pomoc dla rodzin górników zapowiedział także premier Mateusz Morawiecki.

Andrej Babisz powiedział, że sprawę wybuchu w kopalni zbada specjalna komisja. Do udziału w niej zaproszony został przedstawiciel Wyższego Urzędu Górniczego. Andrej Babisz powiedział, że premier Mateusz Morawiecki prosił, by strona czeska zrobiła wszystko, co możliwe, by dotrzeć do ofiar, które pozostały pod ziemią.

Czeski polityk powiedział, że teraz w pierwszej kolejności trzeba brać pod uwagę warunki panujące pod ziemią, by nie narażać kolejnych osób na utratę życia.
Akcja ratownicza ze względu na trudne warunki została przerwana. Zostanie wznowiona w momencie, kiedy będzie możliwy zjazd pod ziemię. Do wybuchu doszło ponad 800 metrów pod powierzchnią ziemi.

 


 

Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker złożył kondolencje po wczorajszej katastrofie w kopalni węgla w Czechach. W wybuchu metanu w kopalni CSM w Karwinie zginęło 12 Polaków i Czech, a 10 Polaków zostało rannych.

Jean-Claude Juncker napisał w specjalnym oświadczeniu, że z najgłębszym żalem przyjął wiadomość o katastrofie. „Moje myśli są z rodzinami i bliskimi ofiar, a także z władzami i mieszkańcami Czech i Polski” – napisał przewodniczący KE. Oddał też hołd odwadze i poświęceniu górników i ratowników. „W tej strasznej chwili Czechy i Polska mogą liczyć na solidarność Komisji Europejskiej” – zakończył Jean-Claude Juncker.

IAR/KE/Internet/Siekaj/as

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/dwi/as

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520