"> Premier Beata Szydło z wizytą w Izraelu – wiadomosci.com

Premier Beata Szydło z wizytą w Izraelu

Premier Beata Szydło z wizytą w Izraelu

Premier Beata Szydło wraz z przedstawicielami rządu udaje się do Izraela na konsultacje międzyrządowe. Podczas dwudniowej wizyty odbędą się rozmowy między innymi o współpracy gospodarczej, podpisane ma być również polsko-izraelskie porozumienie o zabezpieczeniu społecznym.

Rzecznik rządu Rafał Bochenek podkreśla, że ta forma współpracy to doskonała okazja do zacieśnienia współpracy pomiędzy obu krajami i wymiany doświadczeń w wielu obszarach.
Oprócz spotkania premier Beaty Szydło z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu, odbędą się konsultacje resortowe, w których będą uczestniczyć przedstawiciele Ministerstw: Obrony Narodowej; Edukacji; Sportu; Rozwoju; Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej; Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Jednym z istotnych tematów będzie współpraca gospodarcza w ramach realizowanego przez polski rząd „Planu na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju”. Ważnym punktem wizyty będzie również podpisanie polsko-izraelskiego porozumienia o zabezpieczeniu społecznym. Rzecznik rządu podkreśla, że dotychczasowy brak takiej umowy wywoływał wiele niekorzystnych skutków, jak chociażby brak możliwości sumowania okresów ubezpieczenia z obu państw w celu ustalenia prawa i wysokości renty lub emerytury. Do tej pory zarówno Polska, jak i Izrael brały pod uwagę tylko okresy ubezpieczenia ze swojego terenu, nie wliczając ubezpieczenia z drugiego państwa.
W trakcie pobytu w Izraelu szefowa polskiego rządu złoży wizytę w Instytucie Yad Vashem, odwiedzi także Bazylikę Grobu Pańskiego. Przewidziane jest również spotkanie z polskimi duchownymi w Kustodii Ziemii Świętej.

TS/IAR, Fot. ArchiwumCOMMENTS

WORDPRESS: 1
  • comment-avatar
    Kriss Perek 3 lata

    Ta wizyta jest przekleta. Szczescia to ona uczestnikom tej wizyty nie przyniesie. Zle sie ta wizyta zaczela, i zeby jeszcze gorzej dla nich ta wspolpraca sie nie zakonczyla.