23.5 C
Chicago
niedziela, 16 czerwca, 2024

Premier Beata Szydło udaje się jutro do Chin

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Premier Beata Szydło udaje się jutro do Chin, gdzie weźmie udział w I edycji Forum Pasa i Szlaku. To spotkanie przywódców państw położonych wśród nowego Jedwabnego Szlaku. Premier spotka się także z przewodniczącym Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinpingiem i premier Li Keqiangiem.

Głównym celem wizyty premier Beaty Szydło w Chinach jest udział w Forum Pasa i Szlaku, które w najbliższą niedzielę rozpoczyna się w Pekinie. Łącznie w spotkaniu będzie uczestniczyć blisko 30 szefów państw i rządów krajów, które są zainteresowane rewitalizacją Jedwabnego Szlaku. Do Chin przylecą między innymi premierzy Włoch, Hiszpanii, Grecji, Węgier oraz prezydenci Szwajcarii, Czech i Rosji.
To jedno z najważniejszych międzynarodowych wydarzeń tego roku w Chinach. Nowy Jedwabny Szlak prowadzi przez Kraje Środkowej Azji do Europy Zachodniej. Na tej trasie jest Polska, dlatego nasza delegacja chce się skupić na pogłębianiu współpracy gospodarczej z Chinami. Premier Beata Szydło będzie rozmawiać między innymi o budowie w Polsce Centralnego Portu Komunikacyjnego. Będzie jej towarzyszyć pełnomocnik rządu do spraw budowy portu Mikołaj Wild. Z szefową rządu do Chin polecą również minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel i prezes KGHM Radosław Domagalski-Łabędzki.
Import z Chin do Polski wynosi 12 procent udziału w całości importu, to daje drugi wynik za Niemcami. Jeśli chodzi o eksport, Państwo Środka plasuje się na 21 pozycji, wśród państw azjatyckich – na drugiej.

Białek, Fot. Dreamstime.com

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520