Premier apeluje o wspólne uczczenie 100. Rocznicy Niepodległości

Premier apeluje o wspólne uczczenie 100. Rocznicy Niepodległości

Premier zaapelował do liderów i sympatyków wszystkich ugrupowań o wspólne uczczenie 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. “Niech tego dnia połączy nas Polska” – napisał Mateusz Morawiecki.

W liście opublikowanym na stronie internetowej szefa rządu Mateusz Morawiecki wystosował apel, by – niezależnie od przekonań i politycznych poglądów – wszyscy spotkali się 11 listopada 2018 r. o godz. 15:00 przy rondzie im. Romana Dmowskiego. Rusza wtedy Marsz Państwowy w 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości. – Niech tego dnia liczy się jeden szyld – polskie godło. I jedna – biało-czerwona flaga – napisał Mateusz Morawiecki.

Premier zwrócił się szczególnie do opozycji” – Pójdźmy ramię w ramię. Na Marsz Państwowy w 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości zaproszeni są wszyscy. Marsz będzie okazją, by pokazać, że potrafimy godnie świętować niepodległość. (…) Odzyskanie przez Polskę niepodległości okazało się możliwe, bo podziały polityczne ustąpiły przed fundamentalnym poczuciem jedności wobec wspólnej wartości, jaką jest wolna Polska. Głęboko wierzę, że i dzisiaj jest czas i miejsce na taką jedność” – napisał premier.

iar / gaj /jj

COMMENTS

WORDPRESS: 0