"> Prawybory prezydenckie w PO. Dotychczas nie zgłosił się żaden polityk - wiadomosci.com

Prawybory prezydenckie w PO. Dotychczas nie zgłosił się żaden polityk

Prawybory prezydenckie w PO. Dotychczas nie zgłosił się żaden polityk

Do jutra politycy Platformy Obywatelskiej mogą zgłaszać kandydatury w prawyborach kandydata na prezydenta z ramienia tej partii. Dotychczas nie zgłosił się żaden polityk.

Wiadomo, że do prawyborów zgłosi się Małgorzata Kidawa-Błońska. Tomasz Siemoniak w radiowej Trójce wskazał, że start rozważa kilku innych polityków. “Może tak być, że zgłosi się jedna kandydatura, choć uważam to za mało prawdopodobne” – powiedział wiceprzewodniczący Platformy. “Są osoby, nie chcę ich nazwisk wymieniać, nie upoważnili mnie do tego, które uważają się za lepszych kandydatów niż Małgorzata Kidawa-Błońska. Ich prawo, ale czy wystartują, czy złożą papiery? Kilka osób, co do których spekulowano od tygodni, nie wypowiedziało ostatecznych deklaracji. Nie brakuje w PO ambitnych osób, które widziałyby się w roli kandydata na prezydenta, dlatego poczekajmy do jutra, zobaczymy” – powiedział Tomasz Siemoniak.

Zwycięzca prawyborów ma być ogłoszony 14 grudnia – w trakcie konwencji krajowej PO. To najważniejsza władza Platformy: zarząd, parlamentarzyści, szefowie struktur terenowych i ludzie zajmujący stanowiska państwowe z rekomendacji partii.

Organizację prawyborów wewnątrz własnego obozu politycznego zapowiedziała też Konfederacja. Dziś ma zostać ogłoszona lista kandydatów oraz reguły wyborów. Zjednoczona Prawica wskazała, że poprze prezydenta Andrzeja Dudę, gdy ten ogłosi start w wyborach. Kandydatem Polskiego Stronnictwa Ludowego ma być Władysław Kosiniak-Kamysz.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/PR3, wczesn./Wj/SiekajCOMMENTS

WORDPRESS: 0