Prawie zabił dwie dziewczynki na przejściu dla pieszych w Płocku! Policja już wie, kto jest kierowcą

Prawie zabił dwie dziewczynki na przejściu dla pieszych w Płocku! Policja już wie, kto jest kierowcą

Na profilu “Stop Cham” pojawiło się szokujące wideo z wideorejestratora autobusu miejskiego w Płocku. Widać na nim jak kierowca samochodu osobowego łamie przepisy i nieomal doprowadza do tragedii na pasach. Policja już ustaliła sprawcę wykroczenia. Wideo poniżej w artykule.

Na wideo widać, jak autobus komunikacji miejskiej zatrzymuje się przed przejściem dla pieszych. Na chodniku stoją dwie dziewczynki. Autobus dojeżdża do pasów, zatrzymuje się, w tym czasie dzieci wchodzą, a właściwie wjeżdżają na rolkach na pasy.

 

Gdy są w połowie drogi z lewej strony z dużą prędkością na pasy wjeżdża kierowca osobówki, łamiąc tym samym przepisy, które zakazują omijanie pojazdu, który zatrzymał się celem ustąpienia pierwszeństwa pieszym. Za takie przewinienie kierowca, który złamał przepis ukarany może być mandatem karnym w wysokości 500 złotych i 10 punktami karnymi.

 

Policja opublikowała wideo ku przestrodze[/polecane] Ten kierowca może trafić przed sąd za omijanie autobusu, który zatrzymał się, by przepuścić pieszych. Jeśli policja uzna, że zachowanie kierowcy rażąco naruszyło bezpieczeństwo pieszych, może skierować sprawę do sądu, a ten ukarać winnego dużo surowszą karą.

 

Jak informuje portal petronews.pl, policja już ustaliła personalia kierującego volkswagenem. Był nim 28-letni obywatel Ukrainy, który usłyszał w płockiej komendzie zarzut, za który grozi mu kara grzywny do 5 tys. zł oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna przyznał się do popełnionego wykroczenia, za które policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

aipCOMMENTS

WORDPRESS: 0