HomePOLSKA

Prawie 50% Polaków wyjeżdża na święta

Prawie 50% Polaków wyjeżdża na święta

Prawie połowa badanych Polaków wyjeżdża na święta. Takie są wyniki sondażu przeprowadzonego przez pracownię TNS na zlecenie LOT Travel.

Wywiad prowadzono z grupą dorosłych mieszkańców naszego kraju w wieku 23 – 59 lat, którzy korzystają z internetu. Jak mówi prezes LOT – Travel Michał Leman, z badania wynika, że najczęściej wyjeżdżamy do innych miast w Polsce. 20 procent badanych deklaruje, że chce wyjechać w tym czasie za granicę. Najczęściej podróżujemy do Niemiec, Wielkiej Brytanii, Włoch, Francji i Hiszpanii. Powodem dużej części takich wyjazdów jest chęć spotkania z rodziną i bliskimi.
Natomiast ponad połowa podróżujących po kraju – 52 procent zatrzymuje się w hotelach, 48 procent badanych mieszka w czasie takich wyjazdów u rodziny. Jednak wybór hotelu nie oznacza innego, niż tradycyjny sposobu spędzania świąt. Ci, którzy je wybierają, często korzystają ze specjalnej, świątecznej oferty. Nie chcą jednak sami urządzać świąt.
Zdaniem Michała Lemana, zaskoczeniem może być fakt, że swoje domy opuszczają na święta zarówno mieszkańcy dużych, jak i małych miast. Zwraca on uwagę, że podróżujący w równej mierze pochodzą ze wsi, małych miast oraz dużych miejscowości.
Osoby, które nie wyjeżdżają na święta argumentują, że ten czas powinno spędzać się w domu. Tak uważa 62 procent spośród tych, którzy nie planują wyjazdów. 30 procent tłumaczy się brakiem pieniędzy.

A. Pszoniak, Fot. Dreamstime.com

COMMENTS