Prawie 30 osób usłyszało zarzuty po meczu Lecha i Legii

Prawie 30 osób usłyszało zarzuty po meczu Lecha i Legii

W wyniku zatrzymań po meczu Lecha Poznań i Legii Warszawa 29 osób usłyszało prokuratorskie zarzuty – poinformowała Prokuratura Okręgowa w Poznaniu. Mecz odbył się 21 maja w Poznaniu i była to ostatnia kolejka piłkarskiej Ekstraklasy. W trakcie spotkania kibice wtargnęli na murawę boiska, co doprowadziło do przerwania meczu. 
Zatrzymań dokonano na podstawie zabezpieczonego zapisu monitoringu stadionowego, następnie wytypowano i zatrzymano łącznie 29 osób. Zatrzymanym ogłoszono zarzuty popełnienia występków z artykułów o bezpieczeństwie imprez masowych (wtargnięcia na murawę boiska oraz użycia elementów odzieży mających utrudnić identyfikację). Dodatkowo podejrzanemu, który podczas zajścia rzucił w policjanta elementem ogrodzenia, powodując u niego obrażenia ciała, przedstawiono zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza policji.
Wobec trzech podejrzanych Jarosława J., Mikołaja N. i Piotra K. Sąd Rejonowy Poznań – Grunwald i Jeżyce w Poznaniu zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. W stosunku do pozostałych 26 osób zastosowano dozory policyjne, poręczenia majątkowe w kwotach od 5 do 10 tysięcy złotych oraz zakazy udziału w imprezach masowych. Zdecydowana większość podejrzanych przyznała się do popełnienia zarzucanych im występków i złożyła wyjaśnienia. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Poznańska prokuratora zaznaczyła, że nadal trwają czynności mające na celu ustalenie kolejnych osób biorących udział w zakłóceniu przebiegu meczu.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/dwi/to/COMMENTS

WORDPRESS: 0