3.8 C
Chicago
piątek, 26 lutego, 2021

Prawie 29 tysięcy Polaków skorzystało z akcji LOTdodomu

Popularne

Prawie 29 tysięcy polskich obywateli powróciło do kraju w ramach akcji LOTdoDomu – poinformował rzecznik PLL LOT Michał Czernicki. Jeszcze dzisiaj samoloty Polskich Linii Lotniczych LOT zabierają Polaków i uprawnionych do tego cudzoziemców między innymi z Bangkoku, Chicago, Miami, Dublina, Genewy, Helsinek, Budapesztu i Nicei. Na dziś planowanych jest w sumie 18 rejsów.

W kolejnych dniach LOT przywiezie polskich obywateli z Dubaju, Cancun, Varadero, Rio de Janeiro, Larnaki, Kapsztadu, Bergen i Dublina – to jutro, a w środę z Bangkoku, Chicago i Zanzibaru. LOT wprowadził także możliwość powrotu z zupełnie nowych kierunków takich jak między z Malediwów, Sydney w Australii, a także z Filipin i Wietnamu z międzylądowaniem w Singapurze.

W ostatni piątek do akcji „LOTdoDomu” dołączyli także przewoźnicy Polonus i PKP Intercity. Uruchomione zostały dodatkowe połączenia krajowe – pociągi i autokary rozwożą pasażerów z Lotniska Chopina do domu bez dodatkowych kosztów.

Przewoźnik podkreśla też, że w akcji kluczowe są kwestie bezpieczeństwa epidemicznego. Wszyscy podróżni powracający do Polski w ramach tej operacji są poddawani pomiarom temperatury ciała, a następnie kierowani na obowiązkową 14-dniową kwarantannę.

Z tego samego powodu catering na pokładach samolotów jest ograniczony. Przewoźnik informuje, że na pokładzie są dostępne jedynie kanapki – jedna na rejs krótkiego bądź średniego zasięgu, dwie na rejs dalekiego zasięgu. W ofercie znajdują się także zimne napoje. Wszystko to jest serwowane w jednorazowych opakowaniach.
Aktualne informacje na temat akcji są dostępne na stronie internetowej przewoźnika.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/#Pszoniak/d kwi/w kj

- Advertisement -

Podobne

1 KOMENTARZ

  1. Ciągle powtarzane hasła o tym by zostac w domu to bardzo słuszna koncepcja, gorzej jednak z tymi, co wciaż sa poza domem. Fajnie że już działą #LotDoDomu, który pomaga dostać się takim osobom do polski co ważne, w odpowiedni sposób, z ludzmi którzy wiedzą co robią.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Ostatnio dodane