HomePOLSKA

Prawie 2 mln uczniów od 4 do 8 klasy uczy się zdalnie. System do zdalnej nauki zastrajkował…

Prawie 2 mln uczniów od 4 do 8 klasy uczy się zdalnie. System do zdalnej nauki zastrajkował…

Uczniowie klas od 4 do 8 w szkole podstawowej od dziś uczą się w trybie zdalnym. Ze względu na epidemię rząd wprowadził nowe zasady funkcjonowania szkół.

“Zdalny tryb nauki dotyczy około 1 mln 800 tys. uczniów szkół ponadpodstawowych i prawie 2 mln uczniów klas od 4 do 8” – mówi rzeczniczka Ministerstwa Edukacji Narodowej Anna Ostrowska. Nauka w klasach od 1 do 3 szkoły podstawowej i w przedszkolach odbywa się bez zmian.

“Ten tryb nauki dotyczy blisko 1 miliona 100 tysięcy dzieci w klasach od 1 do 3 oraz ponad 1 miliona 400 tysięcy przedszkolaków” – mówi Anna Ostrowska.

Uczniowie szkół specjalnych z klas od 4 do 8 także uczą się stacjonarnie. To ponad 33 tysięcy dzieci.
Rzeczniczka wyjaśnia, że nauczanie zdalne dotyczy także placówek prowadzących kształcenie zawodowe.
Nauka zdalna będzie obowiązywała do 8 listopada. Od dziś także młodzież do 16. roku życia w godzinach między 8:00, a 16:00 może się poruszać jedynie pod opieką dorosłych.

 

 

***

System do zdalnej nauki dla uczniów Librus przestał działać. Część uczniów i nauczycieli pomiędzy godziną 8.00 a 9.00 rano nie mogła się zalogować do portalu.

“W chwili obecnej system działa poprawnie, a jego wydajność jest stale monitorowana” – pisze w komunikacie przesłanym Informacyjnej Agencji Radiowej Agata Sitarska z Librusa. “Niedogodności wynikały z nagłego, dużego obciążenia systemu, którego przyczynę jeszcze diagnozujemy” – dodaje przedstawicielka Librusa. W komunikacie zwraca uwagę na to, że w związku z powrotem do zdalnej nauki sieć internetowa jest przeciążona i część problemów z logowaniem może wynikać także z tego obciążenia.

Od soboty w związku z rozprzestrzenianiem się pandemii obowiązują nowe zasady funkcjonowania szkół. Uczniowie klas od 4 do 8 szkół podstawowych przeszli na naukę zdalną. Najmłodsze dzieci z klas od 1 do 3 podstawówki uczą się nadal w sposób stacjonarny. Bez zmian działają przedszkola.

 

 


IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/komunikatLibrus/#Ingram/w Siekaj

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/#Ingram/i wz/w kj

COMMENTS