HomeUSA

Prawie 100 tysięcy przypadków koronawirusa w USA. “To zła wiadomość. Ta liczba będzie rosła” mówi gubernator Nowego Jorku

Prawie 100 tysięcy przypadków koronawirusa w USA. “To zła wiadomość. Ta liczba będzie rosła” mówi gubernator Nowego Jorku

W USA liczba infekcji zbliża się do 100 tysięcy i bardzo szybko rośnie. Po Nowym Jorku pojawiają się kolejne ogniska epidemii.

W stanie Nowy Jork liczba zdiagnozowanych przypadków koronawirusa zbliża się do 45 tysięcy. Liczba ofiar śmiertelnych wynosi 519.

„Ta liczba będzie rosła. To zła wiadomość, tragiczna wiadomość, najgorsza wiadomość, ale nie jest ona niespodziewana” – mówił gubernator Andrew Cuomo zwracając jednak uwagę, że wiele ofiar śmiertelnych to ludzie, którzy zostali przyjęci do szpitali kilka tygodni temu.

 

Cuomo spodziewa się dalszego wzrostu infekcji oraz liczby ofiar śmiertelnych. Dobra wiadomością jest fakt, że spadło tempo wzrostu liczby osób hospitalizowanych. Liczba przyjęć do szpitali podwaja się obecnie co 4 dni, a nie co 2 dni jak jeszcze niedawno. Szczyt epidemii w Nowym Jorku ma nastąpić za 3 tygodnie.

Kolejnym ogniskiem staje się tymczasem Nowy Orlean, gdzie liczba infekcji szybko rośnie.

Prezydent Donald Trump wyraził frustrację, ze firma General Motors nie wywiązuje się z obietnicy rozpoczęcia produkcji dużej liczby respiratorów. To te urządzenia są kluczowe w walce z chorobą, ponieważ koronawirus atakuje układ oddechowy.

Biały Dom poinformował tymczasem, że prezydenci Donald Trump i Xi Jinping rozmawiali telefoniczne po wczorajszej telekonferencji grupy G-20. „Obaj przywódcy zgodzili się połączyć siły, aby pokonać pandemię koronawirusa i przywrócić na świecie zdrowie i dobrobyt” – głosi opublikowany po rozmowie komunikat Białego Domu.

IAR/Marek Wałkuski/Waszyngton/w wk

Czytaj także:

Najgorsze dopiero przed nami. Może być ponad 81 tysięcy ofiar w Stanach Zjednoczonych

COMMENTS