HomeCiekawostki

Prada rezygnuje z naturalnych futer

Prada rezygnuje z naturalnych futer

Włoski dom mody Prada wycofuje się z używania naturalnych futer. Nie będzie ich począwszy od przyszłorocznej kolekcji wiosenno-letniej, która zostanie zaprezentowana we wrześniu. 
Jak powiedziała dyrektor kreatywna Miuccia Prada, która prowadzi przedsiębiorstwo z mężem Patrizio Bertellim, “skupienie się na innowacyjnych materiałach pozwoli firmie odkrywać nowe granice kreatywnego projektowania, jednocześnie zaspokajając popyt na produkty etyczne”.
Aktualny asortyment będzie stopniowo wyprzedawany aż do wyczerpania.
Decyzję Prady z zadowoleniem przyjęła “Fur Free Alliance” – koalicja zrzeszająca ponad 50 organizacji z całego świata działających na rzecz ochrony zwierząt. Zdaniem reprezentującej grupę dyrektor Brigit Oele globalny ruch przeciwników futer ma coraz większą siłę, a powrót mody na nie jest bardzo mało prawdopodobny. Dodała, że Prada szybko podjęła dialog w tej sprawie.
Decyzja Prady wpisuje się w szerszy trend wśród marek modowych promowania polityki zrównoważonego rozwoju i pozyskiwania młodszych klientów, dla których jest ważna troska o środowisko. Odwrót od futer jako materiału ogłosiły także Burberry, Versace, Gucci i Armani. Po raz pierwszy futra nie pojawiły się także na wrześniowych pokazach London Fashion Week.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/rtr/jl/OK

COMMENTS