Pracownicy Poczty Polskiej chcą podwyżek. Potrzebne 500 plus dla pocztowców?

Pracownicy Poczty Polskiej chcą podwyżek. Potrzebne 500 plus dla pocztowców?

Pracownicy Poczty Polskiej chcą podwyżek, które miałyby być dofinansowane z budżetu państwa. Trafiła w tej sprawie petycja do Sejmu, którą zgłosiła Maria Matysek, należąca do Związku Zawodowego Kierowców i Pracowników Poczty Polskiej.

 

500 złotych podwyżki dla pracowników Poczty Polskiej – to postulat, który miałby zrekompensować pracę w trudnych warunkach. Pocztowcy podkreślają swoją frustrację i bezsilność w związku z niskimi zarobkami. Kiedyś praca w PP to był powód do dumy, dziś niekoniecznie – przeczytamy w petycji. Czy program Pocztowiec plus odmieni oblicze Poczty Polskiej?

 

Pracownicy Poczty Polskiej lata świetności mają już za sobą? Pocztowcy zwracają uwagę na problem:

 

 

  • pracy w trudnych warunkach,

 

  • niskie wynagrodzenia za wykonywaną pracę.

 

 

Do Sejmu trafiła petycja, która wnosi o dofinansowanie pracowników Poczty Polskiej. Podkreślono w niej, że w chwili, gdy mnożą się różne programy “plus”, pocztowcy ciągle zmagają się z niezmiennie niskimi zarobkami. Jaki są ich oczekiwania?

 

 

  • dopłata do wynagrodzeń w wysokości nie mniej niż 500 złotych,

 

  • podwyżki miałyby nie trafiać w ręce członków rady nadzorczej i członków zarządu Poczty Polskiej oraz do osób sprawujących funkcje kierownicze.

 

 

 

Poczta Polska jest największym w kraju pracodawcą. Zarazem jednak wszyscy pocztowcy, z którymi rozmawiałam w różnych miastach mówią jednym głosem, że są sfrustrowani i bezsilni. Za swoje zaangażowanie w wykonywanie pracy otrzymują lekceważenie. Z lata poświęcenia, jakie oddają przedsiębiorstwu chcą godnego wynagrodzenia. Wszyscy dostają podwyżki, są wprowadzane rożne programy z + i tylko pocztowcy zarabiają ciągle tam samo mało. – napisała autorka petycji.

 

W petycji pocztowców przeczytamy, że problemy Poczty Polskiej to również:

 

 

  • brak pracowników,

 

  • frustracja ambitnych i wartościowych pracowników, którzy odchodzą z pracy ze względu na brak perspektyw.

 

 

W każdym przedsiębiorstwie najważniejsi są pracownicy. Jeśli się o nich zadba, to oni zatroszczą się o klientów. – przeczytamy w petycji. Jak informuje serwis bezprawnik.pl pensja listonosza nie powala na kolana:

 

 

  • 2470 zł brutto – to średnia pensja listonosza,

 

  • 1/4 zatrudnionych listonoszy dostaje mniej niż 2310 zł brutto – co daje blisko 1900 zł na rękę.

 

– Petycja do Sejmu ws. podwyżek dla pracowników Poczty Polskiej
– Petycja do Sejmu ws. podwyżek dla pracowników Poczty Polskiej
– Petycja do Sejmu ws. podwyżek dla pracowników Poczty Polskiej

 

TK aipCOMMENTS

WORDPRESS: 0