HomePodkarpackie

Pracował przez ponad 22 godziny, a odpoczywał niecałe 120 minut

Pracował przez ponad 22 godziny, a odpoczywał niecałe 120 minut

Ukraiński kierowca skontrolowany przez podkarpacką Inspekcję Transportu Drogowego rażąco naruszył normy czasu pracy. 

W trakcie rutynowej kontroli prowadzonej przez podkarpackich inspektorów ITD w Stykowie zatrzymano zespół pojazdów prowadzony przez ukraińskiego przedsiębiorcę. Przewoźnik starał się przez jak najdłuższy czas nie okazywać wymaganych podczas kontroli dokumentów.

Kiedy inspektorzy przeanalizowali zapisy dotyczące czasu pracy, zobaczyli że ukraiński kierowca notorycznie skracał odpoczynki dobowe. Zamiast wymaganych 9 godzin, przeznaczał na odpoczynek około 5 godzin i 30 minut, niewiele ponad 6 godzin, a czasami nawet zaledwie 1 godzinę i 45 minut.

„Kierowcy, którzy rażąco łamią normy czasu pracy, skracając  m. in. okresy odpoczynku mogą być zagrożeniem nie tylko dla siebie samych, ale też innych uczestników ruchu drogowego. Ukraiński kierowca w skrajnym przypadku pracował przez ponad 22 godziny, przeznaczając na odpoczynek mniej niż 120 minut.” – pisze w oświadczeniu Główny Inspektorat Transportu Drogowego.

Kierowca został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych. Łączna kara nałożona na przedsiębiorcę wyniosła 4650 złotych. Do czasu opłacenia kaucji pojazd usunięto na parking strzeżony.

Mikołaj Dziennik AIPCOMMENTS