HomeNew York

Prace nad nowojorskim Legolandem nadal trwają. Planowane otwarcie w 2021r.

Prace nad nowojorskim Legolandem nadal trwają. Planowane otwarcie w 2021r.

Prace nad Legolandem Nowy Jork, który znajduje się w Orange County, nadal trwają. Do wybudowania wieżowca 750 Seventh Avenue pracownicy musieli, niczym w przypadku prawdziwej budowy, użyć żurawia.

“Naszym mistrzom budowania zajmuje kilka lat aby zaprojektować i zbudować taki projekt” – mówi Matt Besterman pracujący nad Legolandem Nowy Jork – “Mówimy tutaj o setkach tysięcy klocków Lego i to są te same klocki Lego z których korzystają kupujący. To wszystko budowane jest ludzkimi rękami.”

Nowojorskie “Miniland” zawierać będzie takie ikoniczne budowle jak Enid A. Haupt Conservatory z New York Botanical Garden czy Yankee Stadium.

Znaleźć tam też będzie można First Presbyterian Church, razem z zegarem na wieży czy Goshen Historic Track razem z grupą “fanów” stojących na trybunach.

Park składać się będzie z siedmiu różnych “landów” położonych na powierzchni 150 akrów, łącznie z hotelem w którym znajduje się 250 pokoi.

Tony Aiello – “Poznałem kilki #LegoFriends w @LEGOLANDNewYork – jako przedsmak $400 milionowego projektu oraz pierwsze spojrzenie na ikoniczny budynki NYC, które powstają w #Miniland. Dzisiaj na #CBS2 @CBSNewYork”

Pandemia koronawirusa zatrzymała prace w marcu i przesunęła otwarcie na 2021r.

 

 

PS

photo: twitter.com

COMMENTS