Poznańska Caritas uruchomiła pomoc dla poszkodowanych w wybuchu

Poznańska Caritas uruchomiła pomoc dla poszkodowanych w wybuchu

Poznańska Caritas uruchomiła pomoc dla osób poszkodowanych w porannym wybuchu prawdopodobnie gazu w kamienicy na Dębcu. Organizacja apeluje o włączenie w akcję. 
Ksiądz Marcin Janecki, dyrektor poznańskiej Caritas mówił dla TVP Info, że potrzebne jest wszystko, ponieważ mieszkańcy kamienicy stracili cały dobytek życia. Potrzebne są przede wszystkim przedmioty codziennego użytku: ubranie – w tym bielizna i kurtki, koce, kosmetyki, artykuły higieniczne i toaletowe, środki czystości.
Caritas na razie przekazuje to, co ma w swoich magazynach. Od jutra do centrali organizacji przy Rynku Wildeckim 4a można przynosić rzeczy dla poszkodowanych. Zbiórka odbędzie się także w parafii na Dębcu, na terenie której znajduje się zawalona kamienica.

Do tragedii doszło przed godziną ósmą rano. Przyczyną był wybuch. Z 18-u mieszkań, które znajdowały się w budynku, cztery się zawaliły.
Zginęły cztery osoby, 21 zostało rannych. Wśród trzech ciężko rannych osób jest mała dziewczynka, która wraz ze swoją mamą została wydobyta spod gruzów przez strażaków.
Kamienica nie nadaje się do zamieszkania. W momencie wybuchu było w niej 40 osób. Rodziny, które straciły dach nad głową są w hotelu przy Łozowej.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/TVP Info/jl/sk

COMMENTS

WORDPRESS: 0