Poznań: Zarzuty dla zatrzymanych pseudokibiców

Poznań: Zarzuty dla zatrzymanych pseudokibiców

Poznańska prokuratura okręgowa przesłuchała 6 z 11 zatrzymanych osób w związku z burdami na stadionie Lecha Poznań w niedzielę. Podczas meczu Lecha Poznań z Legią Warszawa cześć kibiców gospodarzy wyłamała bariery odgradzające trybuny od murawy i wtargnęła na boisko. Mecz został przerwany i zakończony przed czasem. 
Prokuratura do tej pory przesłuchała sześć osób, które usłyszały zarzuty – mówi prokurator Magdalena Mazur-Prus – rzecznik prokuratury okręgowej w Poznaniu. Osoby usłyszały zarzuty wtargnięcia na płytę boiska publicznie okazując lekceważenie porządku prawnego. Ponadto część z przesłuchanych usłyszała też zarzut utrudniania identyfikacji poprzez zasłanianie twarzy szalikiem bądź koszulką. Przedmiotem postępowania prokuratury jest wtargnięcie kibiców na murawę boiska, wniesienie na teren stadionu materiałów pirotechnicznych oraz czynna napaść na jednego z interweniujących funkcjonariuszy policji.
Za zarzucane czyny podejrzanym grozi od trzech do pięciu lat więzienia. Wiadomo, że jeden z podejrzanych miał wcześniej orzeczony zakaz stadionowy. Obecnie prokuratura prowadzi działania z pozostałymi zatrzymanymi. Jeszcze nie podjęto decyzji o ewentualnym aresztowaniu podejrzanych.

IAR/Lis/jj/mt

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0