Poznań: Żądał od dużej sieci handlowej 100 tys. zł okupu. Groził, że zatruje żywność w marketach

Poznań: Żądał od dużej sieci handlowej 100 tys. zł okupu. Groził, że zatruje żywność w marketach

66-letni mieszkaniec Poznania szantażował znaną w Polsce dużą sieć handlową. Groził, że zatruje żywność w marketach, jeżeli nie otrzyma okupu. Został zatrzymany przez poznańskich policjantów.

Mężczyzna chciał zatruć oferowaną w marketach żywność, gdyby nie dostał żądanego okupu. Przez kilka tygodni mężczyzna wysyłał listy z żądaniem zapłaty blisko stu tysięcy złotych do jednej z największej w Polsce sieci marketów. Zatrucie żywności miałoby doprowadzić do upadłości firmy.

 

Podejrzany w kolejnej korespondencji instruował, w jaki sposób miałby zostać przekazany okup. W sprawę zostali zaangażowani doświadczeni policjanci z KWP w Poznaniu. Podczas śledztwa policjanci doszli do wniosku, że osobą zamieszaną w szantaż może być mężczyzna osadzony w areszcie śledczym za napad z bronią na bank. Kiedy przeszukali jego mieszkanie, znaleźli kopię listu z żądaniem okupu.

 

Szantażystą okazał się 66-letni mieszkaniec Poznania. Okazało się, że po wysłaniu listów z pogróżkami do właścicieli sieci handlowej, w grudniu ubiegłego roku został zatrzymany przez policjantów z Komendy Miejskiej w Poznaniu i osadzony w areszcie śledczym. Wykryli oni, że mężczyzna ten odpowiada za napady z bronią na apteki i bank w Poznaniu. Za szantaż dużej sieci handlowej grozi mu kara nawet dziesięciu lat więzienia.

 COMMENTS

WORDPRESS: 0