Poznań: Studenci mistrzami świata w konkursie Google

Poznań: Studenci mistrzami świata w konkursie Google

Światowymi zwycięzcami Global Online Marketing Academic Challenge zostało czterech studentów UAM i UEP. Wygrali jako zespół, którego kampania marketingowa odniosła największy sukces w sieci. Ich zadaniem było wypromowanie prawdziwej firmy.

Global Online Marketing Academic Challenge to nie uczelniana symulacja. Studenci biorący udział w konkursie przygotowują i przeprowadzają 3-tygodniową kampanię marketingową online dla prawdziwej firmy, konkurując na rzeczywistym rynku i ponosząc rzeczywiste koszty. Za całość płaci firma, nad której wypromowaniem pracują uczestnicy. W tym roku studenci z Poznania pracowali z firmą ogarniamprad.pl, oferującą platformę aukcyjną umożliwiającą w czasie rzeczywistym licytowanie cen energii.

 

– Cała kampania finalnie kosztowała 3700 zł i nie była najdroższą, ani najtańszą. Wbrew pozorom nie przyniosła też największych zysków, ze względu na specyfikę klienta. Dużo łatwiej zauważyć przychody np.: po kampaniach online dla firm odzieżowych. Temat licytacji cen energii nie jest popularny w Polsce i to była największa trudność w zadaniu – mówi Mateusz Halicki, kapitan poznańskiego zespołu. – W naszym projekcie wykorzystaliśmy jednak w pełni narzędzia internetowe zwiększające zasięgi, platformy takie jak Facebook, Linkedin czy Google AdWords. Wygraliśmy dzięki dobremu wyciąganiu wniosków z kampanii i słusznym decyzjom marketingowym, podjętym na podstawie szczątkowych danych. To dobra szkoła w praktyce – dodaje.

 

Zespół składający się z 4 osób, kapitana – Mateusza Halickiego, Dawida Śliwińskiego, Sebastiana Jastrzębskiego i Aleksandra Kempy, wygrał najpierw eliminacje Europejskie, a później światowe. Pokonali ponad 160 drużyn z całego globu. Studenci przygotowywali się pod okiem dra Wojciecha Czarta z UAM, członka m.in. Global Academic Panel Google. Naukowiec prowadzi zajęcia z marketingu internetowego m.in. na kierumku studiów Aplikacje Internetu Rzeczy, prowadzonym wspólnie przez Uniwersytet im. Adama Mickiewicza i Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu. – Kluczem do zwycięstwa jest organizacja pracy zespołu przez kapitana i mądre wykorzystanie złożonej technologii. Konieczna jest synchronizacja i motywacja, dlatego na zajęciach studenci wdrażają wiedzę w praktykę i planują kampanię na rzecz Hospicjum Małego Księcia w Lublinie. Z dumą patrzę na ich postępy – mówi dr Czart.

 

Tymczasem studenci już rozpoczęli przygotowania do udziału w GOMAC 2019. Tym razem siedmioosobowy zespół przygotuje i poprowadzi kampanię online dla niemieckiej firmy IBS GMBH GEO-CAD, oferującej system rezerwacji noclegów dla pracowników, m.in. w Polsce i Niemczech. Firma obsługuje takie portale jak monteurzimmerguru.de i hotel-pracowniczy.pl. Global Online Marketing Academic Challenge jest kontynuacją organizowanego wcześniej Google Online Marketing Challenge. Konkurs ma promować edukację z marketingu internetowego.

 

gj aip

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0