Poznań: Śledztwo ws. katastrofy w kamienicy prawdopodobnie w poniedziałek

Poznań: Śledztwo ws. katastrofy w kamienicy prawdopodobnie w poniedziałek

Prawdopodobnie jutro zostanie wszczęte śledztwo w sprawie katastrofy kamienicy w Poznaniu – poinformowała rzeczniczka poznańskiej prokuratury okręgowej Magdalena Mazur-Prus. W wyniku porannego wybuchu najprawdopodobniej gazu zginęły cztery osoby, trzy zostały ciężko ranne, a 18 lekko. 

Magdalena Mazur-Prus powiedziała IAR, że na miejscu jest prokurator, który dokonuje oględzin z udziałem biegłego. Zaznaczyła, że obowiązujące przepisy pozwalają na wykonywanie czynności na miejscu zdarzenia bez konieczności wszczynania w tej sprawie postępowania. Magdalena Mazur-Prus dodała, że zostanie ono rozpoczęte niezwłocznie, prawdopodobnie jutro.
Po wybuchu zawaliła się część kamienicy. Rzecznik rządu Joanna Kopcińska powiedziała, że minister spraw wewnętrznych Joachim Brudziński na bieżąco przekazuje informacje od komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej i wojewody wielkopolskiego premierowi Mateuszowi Morawieckiemu. Szef rządu na bieżąco monitoruje sytuację.
Kamienica nie nadaje się do zamieszkania. Z informacji zarządcy budynku wynika, że mieszkało w nim 61 osób. W momencie wybuchu w kamienicy znajdowało się ich 40. Rodziny, które straciły dach nad głową, przebywają w hotelu przy Łozowej. Mają tam zapewnione ciepłe posiłki. Pracownicy socjalni ustalają, czego potrzebują poszkodowani. Na miejscu jest także psycholog.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/wcześn./dwi/dw

COMMENTS

WORDPRESS: 0