16.9 C
Chicago
wtorek, 23 kwietnia, 2024

Poznań: Przed siedzibą Volkswagena protestują przedstawiciele firm, które żądają od koncernu 12 mln zł

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Przedstawiciele firmy Rembor Group oraz jej podwykonawców zebrali się w poniedziałek rano przed siedzibą Volkswagen Poznań w Antoninku. Domagają się rozliczenia z 12 mln złotych, które niemiecki koncern ma im zalegać za budowę nowej hali produkcyjnej. Protestujący zapowiadają, że jeśli ich protest nie przyniesie rozwiązania, będą go kontynuować niebawem. Jak sprawę komentuje Volkswagen?

Rembor Group i podwykonawcy firmy pracowali przy budowie jednej z hal produkcyjnych na terenie Volkswagen Poznań. Obecnie hala jest już postawiona, trwa w niej montaż niezbędnej elektroniki. Mimo to przedstawiciele protestujących firm zaznaczają, że niemiecki koncern do tej pory nie rozliczył się z 12 mln należnych za wykonanie zlecenia.

 

Żeby nagłośnić swoją sprawę, zorganizowali pikietę. Odbywa się ona w poniedziałek przed siedzibą Volkswagen Poznań na skrzyżowaniu ulic Warszawskiej oraz Smołdzinowskiej. – Zaistniała sytuacja doprowadziła do ryzyka utraty płynności finansowej, a to z kolei spowodowało nadmierne zadłużenia wobec naszych podwykonawców. Największą trudnością w rozliczeniu z VW są wciąż zmieniane przez inwestora zasady dotyczące sposobu przygotowania dokumentów. Proces ten, który trwa już od wielu miesięcy przyczynił się do tego, ze nasza firma znalazła się w stanie restrukturyzacji – tłumaczyli przedstawiciele Rembor Group, zapowiadając pikietę. Dodawali, że z Volkswagenem współpracują nie pierwszy raz. Pierwsze kontrakty dla koncernu wykonywali w 2015 roku. Wywołująca kontrowersje inwestycja budowy nowej hali produkcyjnej rozpoczęła się w 2018 roku. Była podzielona na mniejsze zlecenia – Rembor wygrał kilka z nich.

 

Z części udało się już rozliczyć faktury, a z części nadal nie. Wobec tego przedstawiciele firm pojawili się przed VW Poznań z banerami. W poniedziałek rano wyszli do nich przedstawiciele Volkswagena. – Jedyne co nam powiedziano, to że ulica nie jest miejscem na takie rozmowy – relacjonował Bogdan Uraziński, przedstawiciel podwykonawców. – Nie widzimy chęci do rozmów. Dziś będziemy tu stali do godz. 13. Jeśli nic się nie zmieni, następną pikietę planujemy na kolejny tydzień. Być może zorganizujemy ją już przed jednym z salonów Volkswagena w Poznaniu, żeby jeszcze lepiej nas zauważono. Nie wykluczamy protestu pod siedzibą główną koncernu w Niemczech – zaznacza nasz rozmówca.

 

Tymczasem Volkswagen, w przesłanym nam oświadczeniu informuje, że Rembor otrzymał i przyjął zlecenie na rozbudowę hali produkcyjnej, a prace budowlane rozpoczęły się w czerwcu 2018 roku. – Począwszy od rozpoczęcia inwestycji, płatności za wykonane przez wykonawcę usługi odbywały się systematycznie, z uwzględnieniem stanu realizacji zlecenia. Wszystkie dotychczas dostarczone przez firmę Rembor faktury zostały przez Volkswagen Poznań opłacone – mówi Patrycja Kasprzyk, rzecznik prasowy Volkswagen Poznań. Dodaje, że obecnie VW prowadzi analizę dokumentacji przedłożonej przez Rembor i podwykonawców „w celu zabezpieczenia prawidłowego rozliczenia inwestycji”. – Na tym etapie wstrzymujemy się od dalszych komentarzy w tej sprawie – podsumowuje Kasprzyk.

 

Z kolei Małgorzata Bukowska z firmy Rembor tłumaczy nam, że Volkswagen mówi prawdę, przyznając, że rozliczył się ze wszystkich przedłożonych faktur. Jednak nie w tym tkwi sedno sprawy. – Żebyśmy mogli wystawić jakiekolwiek faktury, potrzebny jest nam szereg dokumentów. One muszą zostać zaakceptowane m. in. przez Volkswagena. Tu pojawia się problem, bo przez cały czas zmieniane są zasady i dostajemy coraz to nowe wytyczne, jak mamy je wypełnić. Wobec tego nie możemy wystawić żadnych faktur, żeby do końca rozliczyć się z inwestycji – podsumowuje Bukowska.

 

aip

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520