Poznań: “Odrąbałbym im te durne lekarskie łby” – za te słowa Jerzy Zięba trafi do prokuratury

Poznań: “Odrąbałbym im te durne lekarskie łby” – za te słowa Jerzy Zięba trafi do prokuratury

“Najchętniej odrąbałbym im te durne lekarskie łby” – taki komentarz po śmierci 14-miesięcznej dziewczynki w poznańskiej klinice zamieścił na Facebooku Jerzy Zięba, propagator naturoterapii – podał portal Onet. Według Zięby dziecko zmarło z powodu sepsy, nie podano mu właściwego leku. Lekarze twierdzą, że dziecko zarażone pneumokokami – nie było szczepione. Wielkopolska Izba Lekarska ws. wpisu Zięby złożyła zawiadomienie do prokuratury.

Wpis, w którym Jerzy Zięba oskarża i obraża lekarzy z Kliniki Chorób Zakaźnych i Neurologii Dziecięcej w Poznaniu, pojawił się na jego oficjalnej stronie na Facebooku. Po pewnym czasie zniknął, ale został opublikowany na profilu prowadzonym przez jego przeciwników – ANTY-Ukryte Terapie – Bzdury Jerzego.

 

Zięba pisze o przypadku Hani, która miała umrzeć w poznańskiej klinice z powodu sepsy. “Lekarze mieli askorbinian sodu. Niestety, nie zgodzili się podać dziecku w agonii, dziecku umierającemu” – napisał Zięba. Ale jak dowiedzieli się administratorzy profilu i dziennikarze Polsat News, którzy jako pierwsi nagłośnili ten przypadek, Zięba sporo faktów przemilczał bądź przeinaczył. 14-miesięczna dziewczynka trafiła do poznańskiej kliniki 20 października wieczorem, stan dziecka był bardzo ciężki. Stwierdzono szybko rozwijające się zakażenie.

 

Dziecko było zarażone pneumokokami – nie zostało poddane obowiązkowemu szczepieniu. – Myślimy, że gdyby było zaszczepione, to prawdopodobnie zakażenie nie rozwinęłoby się – powiedziała Polsat News prof. Magdalena Figlerowicz, zastępca kierownika Kliniki Chorób Zakaźnych i Neurologii Dziecięcej przy ul. Szpitalnej w Poznaniu.

 

Na żądanie rodziców, lekarze podali dziewczynce witaminę C. Później rodzice mieli zgłaszać dyrekcji, że dawka była zbyt mała. Dziecka nie udało się uratować. 2 listopada Wielkopolska Izba Lekarska złożyła do Prokuratury Okręgowej w Poznaniu w tej sprawie zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. – Naszym zdaniem jego wpis zawiera treści, które naruszają chronione dobrem prawa środowiska lekarskiego – mówi Onetowi Katarzyna Strzałkowska, rzeczniczka Wielkopolskiej Izby Lekarskiej.

 

q AIP

COMMENTS

WORDPRESS: 0