Poznań: Morderstwo i wybuch na Dębcu: Rozpoznano ciała 3 ofiar. Przesłuchano ponad 30 świadków

Poznań: Morderstwo i wybuch na Dębcu: Rozpoznano ciała 3 ofiar. Przesłuchano ponad 30 świadków

Poznańska prokuratura, prowadząca śledztwo w sprawie morderstwa i wybuchu w kamienicy na Dębcu, przesłuchała do tej pory 33 osoby w charakterze świadków i poszkodowanych. Ponadto udało się już zidentyfikować ciała trzech ofiar.

Przypomnijmy, że do eksplozji w kamienicy na Dębcu doszło w niedzielę rano. Chociaż początkowo wydawało się, że to tragiczny wypadek, prawda okazuje się bardziej tragiczna. Eksplozja była najprawdopodobniej próbą zatuszowania morderstwa przez Tomasza J., który wcześniej miał zabić swoją żonę Beatę, z którą już od dłuższego czasu był w konflikcie. Beata J., która od kilkunastu lat mieszkała w kamienicy i prowadziła tam własny salon kosmetyczny, zarzucała Tomaszowi m.in. celowe spowodowanie wypadku, w którym ciężko ranny został ich syn.

 

W poniedziałek poznańska prokuratura wszczęła śledztwo w tej sprawie. Przypomnijmy, że w tragedii zginęło pięć osób (trzy kobiety i dwóch mężczyzn). – Zweryfikowano tożsamość 3 ofiar, wobec pozostałych koniecznym jest przeprowadzenie czynności z udziałem osób najbliższych, co umożliwi jednoznaczną identyfikację – mówi Magdalena Mazur-Prus, rzecznik poznańskiej Prokuratury Okręgowej.

 

Już w poniedziałek została przeprowadzona sekcja zwłok Beaty J. Dzisiaj mają się odbyć sekcje pozostałych ofiar. – Na obecnym etapie postępowania przesłuchano łącznie 33 osoby w charakterze świadków, w tym 20 pokrzywdzonych. Mając na uwadze skalę zniszczeń budynku oraz poczynione do chwili obecnej ustalenia, podjęto decyzję o powołaniu biegłych z dziedziny gazownictwa oraz przepisów przeciw pożarowych, którzy będą brali udział w oględzinach miejsca zdarzenia – mówi Magdalena Mazur-Prus.

 

I dodaje: – Po uzyskaniu stanowiska Inspektora Nadzoru Budowlanego, w zakresie możliwości bezpiecznego przeprowadzenia kompleksowych czynności na miejscu, gdzie doszło do zawalenia budynku, przeprowadzone zostaną oględziny miejsca zdarzenia.

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0