-1.2 C
Chicago
poniedziałek, 1 marca, 2021

Poznań: Marsz Wszystkich Świętych zamiast Halloween. Dzieci i dorośli przejdą ulicami przebrani za świętych

Popularne

31 października nie każdemu kojarzy się z Halloween. W wielu poznańskich parafiach tego dnia organizowane są marsze i bale wszystkich świętych. Na północy Poznania wspólne obchody wigilii Wszystkich Świętych zorganizowały trzy parafie.

W czwartek ulicami Podolan i Strzeszyna przejdzie barwny radosny pochód dorosłych i dzieci przebranych za Świętych. Uczestnicy przemaszerują ze śpiewem w towarzystwie orkiestry dętej, bębnów i latarek. Marsz ma być alternatywą ludzi wierzących wobec święta Halloween.

 

– Organizujemy Marsz Wszystkich Świętych, żeby pokazać dzieciom, że człowiek powinien interesować się bardziej tym co dobre i piękne. Lepiej przebrać dziecko za pięknego świętego niż za demona. Poza tym dzieci przedszkolne często mają problemy z koszmarami nocnymi. Takie przebieranie za diabły i wróżki może jeszcze bardziej budzić lęk w dzieciach. Natomiast jeśli się ukazuje pozytywnego świętego, radosnego, takiego który kochał Boga i ludzi, to jest to promowanie dobra – mówi ksiądz Piotr Michalak z parafii Matki Bożej Pocieszenia w Poznaniu.

 

Marsz rozpocznie się mszą świętą o godzinie 18.00 w kościele na Podolanach. Po mszy korowód wyruszy w stronę parafii Ojca Pio na Strzeszynie, gdzie dołączy kolejna grupa dorosłych i dzieci. Następnie razem udadzą się do parafii św. Moniki przy ul.Biskupińskiej. Tam rozpocznie się Bal Wszystkich Świętych, podczas którego na uczestników czekać będzie ciepła herbata i słodycze.

 

Podczas wspólnego przemarszu przedstawiani będą różni święci, za których przebrani będą dorośli i dzieci. – Taki marsz jest świadectwem. Pokażemy, że można promować świętość – zauważa ksiądz Piotr Michalak.

 

AM aip

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Ostatnio dodane