12.9 C
Chicago
czwartek, 22 lutego, 2024

Poznań: Kanadyjczyk został skazany za przestępstwo, którego nie popełnił

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Kanadyjczyk Matthew Harris od kilku lat mieszka w Wielkopolsce razem z żoną i dziećmi. Kilka miesięcy temu dowiedział się, że krakowski sąd skazał go za rzekome niepłacenie podatków. Problem w tym, że pomylono go… z zupełnie innym Matthew Harrisem. Zamiast Amerykanina, który nie płacił podatków, skazano niewinnego, mieszkającego w Poznaniu, Kanadyjczyka o tym samym imieniu i nazwisku. 

– To pokazuje jak działają urzędy i sądy w Polsce oraz jak weryfikują informacje. Z niewinnego człowieka zrobiono przestępcę. Nie mogliśmy uwierzyć, że mogło dojść do takiej pomyłki – nie ukrywa rozgoryczenia Anna Harris, żona Kanadyjczyka Matthew Harrisa. Październik 2018 roku, do Kanadyjczyka Matthew Harrisa, mieszkającego w Poznaniu, przychodzi list z krakowskiego sądu z wezwaniem do zapłaty kary grzywny w wysokości 7 tys. zł. Mężczyzna rzekomo miał nie zapłacić podatków swojej firmy w Krakowie.

 

Wyrok skazujący Matthew Harrisa zapadł w listopadzie 2017 roku. On sam w ogóle nie wiedział o sprawie. Sędzia Katarzyna Grabczak-Ignatjuk nie miała żadnych wątpliwości uznając, że Kanadyjczyk jest winny. Problem w tym, że Matthew… nie prowadzi żadnej firmy w Krakowie i ze stolicą Małopolski nie ma powiązań. Sąd twierdził jednak zupełnie inaczej. – Analiza zgromadzonego materiału dowodowego dostarczyła wszelkich podstaw do przypisania oskarżonemu Matthew Harrisowi popełnienia zarzucanego mu przestępstwa skarbowego – twierdziła sędzia. I dodawała: – Prezesem zarządu i dyrektorem naczelnym wymienionej spółki od chwili rejestracji jej oddziału w Polsce był Matthew Harris.

 

Firma, o której mówiła sędzia, to Iloop Mobile INC S.A. To amerykańska spółka, która posiada swój oddział w Krakowie. Jej prezesem rzeczywiście jest mężczyzna o imieniu i nazwisku Matthew Harris. Problem w tym, że… nie jest on Kanadyjczykiem, a Amerykaninem. To zupełnie inna osoba niż skazany przez sąd Matthew Harris. Ten prawdziwy, który rzeczywiście nie opłacił podatków jest o ok. 20 lat starszy i na co dzień nie mieszka w Polsce.

 

Norbert Kowalski aip

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520